PancakeSwap wprowadza trzecią wersję protokołu | Wiadomości | CrypS.

PancakeSwap wprowadza trzecią wersję protokołu

Dawid Kucharczyk
pancakeswap DeFi

Zespół zdecentralizowanej giełdy PancakeSwap zaprezentował trzecią wersję protokołu dla sieci BNB Chain i Ethereum.


Według deweloperów, zmodernizowana platforma zaoferuje użytkownikom niższe opłaty handlowe niż konkurenci tacy jak SushiSwap i Uniswap.

PancakeSwap v3 da również dostawcom płynności możliwość koncentracji kapitału na określonych zakresach cenowych. Przypuszczalnie pomoże to zwiększyć zwroty z depozytów.

Protokół wprowadzi cztery poziomy opłat handlowych (0,01%, 0,05%, 0,25% i 1%) wobec płaskiej stawki 0,25% w v2. Każda para tokenów będzie mogła mieć pulę płynności dla każdego poziomu.  W przyszłości zespół giełdy planuje dodać jeszcze dwie funkcje:

  • program nagród dla traderów VIP, obejmujący ekskluzywne korzyści i zniżki do 5% na prowizje;
  • opcje automatycznego zarządzania pozycjami w celu poprawy efektywnego wykorzystania aktywów w pulach płynności.

Dla przypomnienia, w marcu PancakeSwap ogłosił, że wraz z uruchomieniem protokołu v3 w pierwszym tygodniu kwietnia zorganizuje airdrop i giveaway NFT.

pancakeswapreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.