BTC to token hazardowy - mówi Warren Buffet | Wiadomości | CrypS.

BTC to token hazardowy – mówi Warren Buffet

Dawid Kucharczyk
warren buffet

W wywiadzie dla CNBC America inwestor Warren Buffett po raz kolejny skrytykował bitcoina. Stwierdził, że BTC jest tokenem hazardowym i zakwestionował jego wewnętrzną wartość.


BTC nie ma wartości wewnętrznej, ale to nie powstrzymuje ludzi od chęci uprawiania hazardu na kole ruletki. Pragnienie uczestniczenia w czymś, co wygląda jak łatwe pieniądze, jest ludzkim instynktem, który zawsze istniał.

Warren nadal krytykuje bitcoina, pomimo jego 80% wzrostu od początku roku. W 2018 roku z kolei nazwał go “trucizną na szczury do kwadratu”. Od tego czasu BTC zyskał aż 215% na wartości.

W maju 2022 roku miliarder powiedział, że nie kupiłby bitcoina, nawet gdyby był po 25 dolarów:

Trzymanie go [BTC] jest bezcelowe. Jeśli ziemia rolna lub nieruchomość może być kapitalizowana na przykład poprzez czynsze, to kryptowaluta jest praktycznie bezużyteczna w tym sensie – mówił Buffet.

Pod koniec ubiegłego roku pojawiły się informacje, że bank Warrena Buffetta wyemituje własną kryptowalutę w sieci Polygon. Znany analityk kryptowalut Mike Alfred zapewniał, że Binance prowadzi rozmowy z firmą Buffetta – Berkshire Hathaway. Do tej pory nie pojawiły się jednak, żadne nowe informacje w tej sprawie.

Buffett nie jest jedynym przeciwnikiem branży kryptowalut w swojej firmie. Wiceprezes Berkshire Hathaway – Charlie Munger w 2021 roku powiedział, że chciałby, aby kryptowaluty nigdy nie zostały wynalezione. Radził ludziom, aby trzymali się z dala od cyfrowych aktywów nazywające je “otwartym kanałem pełnym szkodników”. Mówił również, że BTC zachęca do pornografii dziecięcej, porwań i innych przestępstw. Na początku tego roku krytykował zaś amerykański rząd za brak zakazu kryptowalut.

warren buffetreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.