Charlie Munger ponownie atakuje Bitcoina - twierdzi, że to narzędzie dla porywaczy | Wiadomości | CrypS.

Charlie Munger ponownie atakuje Bitcoina – twierdzi, że to narzędzie dla porywaczy

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
charlie munger

Amerykański inwestor i miliarder Charlie Munger powtórzył swoje negatywne stanowisko wobec sektora kryptowalut. Stwierdził, że bitcoin stymuluje prostytucję dziecięcą, porwania i inne przestępstwa


Najnowszy atak Mungera

Charlie Munger – wiceprezes Berkshire Hathaway i prawa ręka Warrena Buffetta – bez wątpienia należy do największych krytyków branży cyfrowych aktywów. W ostatnim wywiadzie dla CNBC powtórzył swoje negatywne stanowisko, argumentując, że bitcoin nadaje się jedynie dla przestępców i jest szkodliwy dla USA:

To jest bardzo, bardzo zła rzecz. Kraj nie potrzebował waluty, która byłaby dobra dla porywaczy. Są ludzie, którzy myślą, że muszą być na każdej transakcji, która jest gorąca. Uważam, że to kompletne szaleństwo. Nie obchodzi ich, czy jest to prostytucja dziecięca, czy bitcoin.

Liczne źródła szacują jednak, że gotówka pozostaje najczęściej wykorzystywanym instrumentem finansowym w nielegalnych operacjach, takich jak prostytucja, transakcje narkotykowe, wymuszenia i wiele innych. Z drugiej strony Bitcoin jest nieodpowiednim narzędziem dla przestępców ze względu na jego przejrzystą technologię blockchain.

98-letni Amerykanin dodał swoje dwa grosze również w sprawie niedawnego upadku giełdy FTX. Jego zdaniem w branży jest wielu oszustów, ale większość uczestników nie widzi faktów, ponieważ są złudzeni:

Dobre pomysły, doprowadzone do nędznego nadmiaru, stają się złymi pomysłami. Nikt nie powie, że mam jakieś s***, które chcę ci sprzedać. Powiedzą – to blockchain.

Jego wcześniejsze ostrzeżenia

Miliarder twierdził w 2021 roku, że bitcoin nigdy nie stanie się “środkiem wymiany dla świata”. Opisał pierwotną kryptowalutę jako “sztuczny substytut złota”, co zabrzmiało jak jedyna pozytywna rzecz, jaką kiedykolwiek powiedział o tym aktywie. Nakreślił jednak, że “ponieważ nigdy nie kupuję żadnego złota, nigdy nie kupuję żadnego bitcoina”.

W grudniu 2021 roku poszedł o krok dalej, życząc sobie, aby cyfrowe aktywa nigdy nie zostały wymyślone. Poparł również decyzję Chin o nałożeniu całkowitego zakazu na klasę aktywów, żałując, że jego ojczyzna nie podjęła takich samych działań.

charlie mungerreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.