Charles Munger krytykuje władze USA za brak zakazu kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Charles Munger krytykuje władze USA za brak zakazu kryptowalut

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
charlie munger

Wiceprezes Berkshire Hathaway Charles Munger na dorocznym spotkaniu akcjonariuszy Daily Journal nazwał każdego, kto nie zgadza się z jego stanowiskiem w sprawie konieczności zakazu stosowania kryptowalut, “idiotom”. Informację tę podał serwis MarketWatch.


Nie jestem dumny z mojego kraju, że pozwala na to paskudztwo. […] To po prostu śmieszne, że ktokolwiek to kupuje [cyfrowe aktywa].

Munger podkreślił również “bezużyteczność” kryptowalut.

To nie jest dobre. To jest szalone. To jest tylko szkodliwe. I jest aspołeczne.

Wcześniej wiceprezes Berkshire Hathaway wezwał władze USA do pójścia w ślady Chin i zakazania cyfrowych aktywów. Jego zdaniem nie można ich zaliczyć do walut, towarów czy papierów wartościowych.

Przypomnijmy, że w 2021 roku Munger porównał Teslę i bitcoina do “wszy i pchły”, a także zakwestionował zdolność cyfrowego złota do “stania się globalnym instrumentem płatniczym”.

W 2022 roku prawa ręka Warrena Buffeta nazwał kryptowaluty “inwestycją w nic” i porównał je do “choroby wenerycznej”.

charlie mungerreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.