Ukraina ujawnia, na co wydała zebrane kryptowaluty | Wiadomości | CrypS.

Ukraina ujawnia, na co wydała zebrane kryptowaluty

Autor: Anna Sutowicz
Redaktor: Albert Czajkowski
Ukraina ujawnia na co wydała zebrane kryptowaluty

Rząd Ukrainy wydał zebrane kryptowaluty m.in. na broń, bezzałogowe statki powietrzne (UAV, lepiej znane jako drony) i cyfrowe lunety celownicze. Kupił również „śmiercionośną broń”. Jaką?


Wiceminister tranformacji cyfrowej Ukrainy, Alex Bornyakov przyznał, że kryptowaluty odgrywają znaczącą rolę w obronie Ukrainy. Znaczna suma darowizn została przeznaczona na kamizelki kuloodporne (6,9 mln USD), 3,8 mln USD przeznaczono na racje polowe, 5,2 mln USD na antywojenne kampanie medialne.

Ponadto, wpłaty kryptowalutowe poszły na sprzęt wojskowy i amunicję, w tym warte 11,8 mln USD bezzałogowe statki powietrzne (UAV), które są wykorzystywane do wykrywania oddziałów wroga i kierowania atakami.

Śmiercionośna broń Ukrainy

Bornyakov poinformował także, że ponad 5 mln USD zostało wydanych na „broń na żądanie Ministerstwa Obrony”. Nazwał ją „bronią śmiercionośną”. Wiceminister wyjaśnił jednak, że śmiercionośna broń to „broń obronna, a nie ofensywna”. Zapytany o jaką „broń obronną” chodzi dokładnie, nie chciał już udzielić komentarza:

Nie chcemy informować Rosji, jaką śmiercionośną broń kupujemy.

Podziękowania Mychajło Fiodorowa

Ukraiński minister do spraw transformacji cyfrowej, Mychajło Fiodorow podziękował wczoraj na Twitterze społeczności kryptowalutowej za zaangażowanie w zbiórkę Aid For Ukraine:

Dzięki 54 M dolarów zebranych przez @_AidForUkraine, zaopatrzyliśmy naszych obrońców w sprzęt wojskowy, odzież ochronną, leki, a nawet pojazdy. Dziękujemy społeczności kryptowalutowej za wsparcie od początku inwazji na pełną skalę! Darowizna po darowiźnie do wielkiego zwycięstwa. Raport poniżej.

Każdy hełm, kamizelka kuloodporna i noktowizor ratują życie ukraińskich żołnierzy. Tym samym musimy nadal wspierać naszych obrońców. Wielkie dzięki dla wszystkich ze społeczności kryptowalutowej za wspieranie Ukrainy!

Aid For Ukraine działa poprzez przekazywanie kryptowalut na giełdę kryptowalut FTX, która konwertuje kryptowaluty na fiat, a następnie przekazuje do Narodowego Banku Ukrainy.

Ukraina ujawnia na co wydała zebrane kryptowalutyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.