Bitfinex próbuje sądownie odzyskać zamrożone 880 mln USD | Wiadomości | CrypS.

Bitfinex próbuje sądownie odzyskać zamrożone 880 mln USD

Redaktor: Michał Misiura
Bitfinex - giełda kryptowalut - logo

Giełda Bitfinex zwróciła się do sądu o przesłuchanie w charakterze świadka jednego z szefów banku, który zdaniem władz giełdy kryptowalut może pomóc w odzyskaniu zamrożonych środków w wysokości ponad 850 mln USD. Giełda złożyła wniosek do sądu w Kalifornii, w którym prosi o uzyskanie zgody na przesłuchanie Rondella „Rhona” Clyde’a Monroe, byłego wiceprezesa TCA Bancorp. Bitfinex domaga się również udostępnienia korespondencji Monroe z pracownikami Crypto Capital.

Bitfinex twierdzi, że spółka Crypto Capital korzystała z kilku rachunków w TCA Bancorp do przesyłania własnych funduszy i wskazuje, że Monroe może posiadać informacje kluczowe dla odzyskania ponad 850 mln USD. W ten sposób giełda próbuje odzyskać swoje 880 mln USD, które zdaniem Crypto Capital, spółki przetwarzającej płatności giełdy, zostały zamrożone przez kilka agencji rządowych.

Władze giełdy przyznają, że współpraca z Crypto Capital układała się dobrze do kwietnia ubiegłego roku, kiedy to polskie władze zamroziły środki spółki w związku ze śledztwem prowadzonym w sprawie prania pieniędzy. W sierpniu 2018 roku Bitfinex otrzymała informację, że około 500 mln USD zostało zamrożonych przez regulatorów w Polsce i Portugalii. Pod naciskiem giełdy Crypto Capital przedstawił dokumenty poświadczające podpisane przez Monroe. Właśnie dlatego Bitfinex domaga się przesłuchania byłego wiceprezesa TCA Bancorp.

Bitfinex - giełda kryptowalut - logo

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.