Stakerzy Ethereum pytają, kiedy będą mogli wypłacić fundusze

Ethereum 2/3 władzy nad siecią w rękach 7 graczy
W tym poście:
Ethereum
-2.61%

Stakerzy Ethereum są zaniepokojeni przesunięciem daty odblokowania dostępu do zablokowanych aktywów. Deweloper Tim Beiko jest jednak przekonany, że „obawy te są bezpodstawne”.


W zeszłym tygodniu pojawiła się informacja, że Fundacja Ethereum bezterminowo odłożyła możliwość wypłaty zablokowanego eteru (ETH) z łańcucha Beacon. Wcześniej oficjalna strona Ethereum Foundation podawała termin od 6 do 12 miesięcy, ale w zeszłym tygodniu użytkownicy zauważyli, że sformułowanie uległo zmianie. Nie było już żadnego sugerowanego terminu na stronie.

Walidatorzy zaczęli umieszczać depozyty, minimum 32 ETH, w Beacon Chain przed The Merge, aby następnie uczestniczyć w procesie weryfikacji blockchaina. Kilka firm komercyjnych, w tym SEBA Bank, ogłosiło rozpoczęcie procesu stakingu dla klientów instytucjonalnych. Od momentu uruchomienia, 467 399 unikalnych walidatorów zablokowało prawie 15 milionów ETH.

Ethereum jest znane z ciągłego spóźniania się z harmonogramem i przesuwania terminów. Jednak teraz, gdy branża kryptowalut przeżywa ciężkie chwile, a wiele dużych firm, takich jak FTX, BlockFi czy Genesis, przestało wypłacać aktywa, wszelkie opóźnienia w dostępie do środków wywołują u użytkowników panikę.

Deweloperzy Ethereum mówią, że próbują uczynić wypłaty priorytetem w następnej aktualizacji nazwanej Shanghai. Parithosh Jayanthi, inżynier DevOps w Fundacji Ethereum, powiedział dla CoinDesk:

Zawsze są dyskusje o harmonogramach i przesuwaniu rzeczy, ale nie sądzę, że kiedykolwiek było więcej konsensusu wśród core deweloperów, aby przesunąć wypłaty z powrotem. To ma i zawsze będzie zawarte w następnym forku. Nie widzę scenariusza, w którym wypłaty nie zostaną umożliwione w następnej aktualizacji.


Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->