Stakerzy Ethereum pytają, kiedy będą mogli wypłacić fundusze | Wiadomości | CrypS.

Stakerzy Ethereum pytają, kiedy będą mogli wypłacić fundusze

Redakcja
Ethereum 2/3 władzy nad siecią w rękach 7 graczy

Stakerzy Ethereum są zaniepokojeni przesunięciem daty odblokowania dostępu do zablokowanych aktywów. Deweloper Tim Beiko jest jednak przekonany, że “obawy te są bezpodstawne”.


W zeszłym tygodniu pojawiła się informacja, że Fundacja Ethereum bezterminowo odłożyła możliwość wypłaty zablokowanego eteru (ETH) z łańcucha Beacon. Wcześniej oficjalna strona Ethereum Foundation podawała termin od 6 do 12 miesięcy, ale w zeszłym tygodniu użytkownicy zauważyli, że sformułowanie uległo zmianie. Nie było już żadnego sugerowanego terminu na stronie.

Walidatorzy zaczęli umieszczać depozyty, minimum 32 ETH, w Beacon Chain przed The Merge, aby następnie uczestniczyć w procesie weryfikacji blockchaina. Kilka firm komercyjnych, w tym SEBA Bank, ogłosiło rozpoczęcie procesu stakingu dla klientów instytucjonalnych. Od momentu uruchomienia, 467 399 unikalnych walidatorów zablokowało prawie 15 milionów ETH.

Ethereum jest znane z ciągłego spóźniania się z harmonogramem i przesuwania terminów. Jednak teraz, gdy branża kryptowalut przeżywa ciężkie chwile, a wiele dużych firm, takich jak FTX, BlockFi czy Genesis, przestało wypłacać aktywa, wszelkie opóźnienia w dostępie do środków wywołują u użytkowników panikę.

Deweloperzy Ethereum mówią, że próbują uczynić wypłaty priorytetem w następnej aktualizacji nazwanej Shanghai. Parithosh Jayanthi, inżynier DevOps w Fundacji Ethereum, powiedział dla CoinDesk:

Zawsze są dyskusje o harmonogramach i przesuwaniu rzeczy, ale nie sądzę, że kiedykolwiek było więcej konsensusu wśród core deweloperów, aby przesunąć wypłaty z powrotem. To ma i zawsze będzie zawarte w następnym forku. Nie widzę scenariusza, w którym wypłaty nie zostaną umożliwione w następnej aktualizacji.

Ethereum 2/3 władzy nad siecią w rękach 7 graczyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.