Bitcoin nie przegoni złota, ale osiągnie przynajmniej połowę jego kapitalizacji - zapewnia CEO VanEck | Wiadomości | CrypS.

Bitcoin nie przegoni złota, ale osiągnie przynajmniej połowę jego kapitalizacji – zapewnia CEO VanEck

bitcoin
W tym artykule:

Jan van Eck, dyrektor generalny VanEck, prognozuje, że kapitalizacja rynkowa bitcoina (BTC) może w ciągu najbliższej dekady wzrosnąć do połowy wartości rynkowej złota. Oto, jak może się to potoczyć i jakie są główne przeszkody na tej drodze.


  • Bitcoin może osiągnąć kapitalizację rynkową równą połowie wartości złota w ciągu najbliższych 10 lat, według CEO VanEck,
  • Inwestorzy spoza Stanów Zjednoczonych coraz częściej inwestują w BTC, unikając amerykańskiego systemu finansowego.

Bitcoin i jego przyszłość w tradycyjnych finansach

W wywiadzie dla Scotta Melkera, Jan van Eck z VanEck stwierdził, że bitcoin ma potencjał, aby w przyszłości dorównać połowie kapitalizacji rynkowej złota, która obecnie wynosi około 15,7 biliona dolarów. Biorąc pod uwagę obecną kapitalizację rynkową czołowej kryptowaluty na poziomie 1,36 biliona dolarów, osiągnięcie 7,85 biliona dolarów oznaczałoby znaczący wzrost wartości BTC.

Uważam, że bitcoin ostatecznie osiągnie co najmniej połowę kapitalizacji rynkowej złota

– powiedział Jan van Eck. 

Zdaniem wspomnianego eksperta nie dojdzie to tego jednak szybko. Według wydanej przez niego opinii zajmie to od pięciu do dziesięciu lat, zanim tradycyjne finanse (TradFi) w pełni zrozumieją i zaakceptują tę wirtualną walutę. Aktualnie wielu inwestorów VanEck jest nadal sceptycznych i niechętnie rozmawia na ten temat, mimo że ich klienci coraz częściej domagają się inwestycji w kryptowaluty.

W Stanach Zjednoczonych i Europie istnieje wiele firm zarządzających portfelami inwestycyjnymi, które mogą w przyszłości rozważyć dodanie bitcoina do swoich ofert. VanEck ma nadzieję, że dostawcy usług finansowych będą na tyle otwarci i zdyscyplinowani, aby w odpowiednim momencie cyklu inwestować zarówno w złoto, jak i BTC, maksymalizując korzyści dla swoich klientów.

Rosnące zainteresowanie BTC poza USA

Jan van Eck zwraca uwagę na rosnący apetyt inwestorów spoza Stanów Zjednoczonych na posiadanie bitcoina. Jego zdaniem, jednym z powodów jest unikanie zależności od systemu finansowego SWIFT, który podlega kontroli politycznej USA. 

Inwestorzy spoza Stanów Zjednoczonych coraz częściej nie chcą być powiązani z SWIFT

– stwierdził Jan van Eck, wskazując na wzrastające zainteresowanie kryptowalutami jako alternatywą.

Reasumując, przedsiębiorca ten wierzy w świetlaną przyszłość BTC. Kluczowym czynnikiem popychającym inwestorów w stronę tej kryptowaluty będzie edukacja i akceptacja tej klasy aktywów ze strony firm z tradycyjnych finansów oraz rosnące zainteresowanie inwestorów międzynarodowych, którzy szukają alternatyw dla amerykańskiego systemu finansowego.

bitcoin

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.