Bitcoin City Salwadoru zdobywa międzynarodową nagrodę | Wiadomości | CrypS.

Bitcoin City Salwadoru zdobywa międzynarodową nagrodę

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
salwador będzie uczył o bitcoinach w szkołach

LOOP Design Awards podobno uznał Bitcoin City rządu Salwadoru za jeden z najwybitniejszych projektów w zakresie projektowania wnętrz i architektury. Po ukończeniu metropolia będzie wykorzystywać energię uwolnioną z wulkanu Conchagua do własnego zasilania i BTC jako swoją walutę.


Miasto Bukele otrzymuje nagrodę

Według ostatnich relacji, projekt miasta Salwadoru wyróżnił się wśród 700 propozycji. Jury podkreśliło głównie jego innowacyjny styl. Niemniej jednak do sukcesu przyczyniła się też piękne naturalne otoczenie i pobliskie wulkany. Doceniono również pracę meksykańskiego architekta Fernando Romero, będącego autorem projektu.

Bitcoin City powstanie w południowo-wschodniej części latynoamerykańskiego kraju, w pobliżu dwóch największych wulkanów kraju – Conchagua i Tecapa. Zespół Romero powiedział, że przyszła metropolia będzie “wydajna i zrównoważona” oraz wykorzysta energię geotermalną z wulkanów do zasilania.

Miasto będzie używać bitcoina jako swojej waluty, co może zapewnić pewne korzyści pieniężne dla mieszkańców. Architekt podkreślił:

Nowa przestrzeń publiczna będzie zwieńczeniem dziesięcioleci badań nad tym, czego ludzie potrzebują, aby dobrze żyć w antyinflacyjnej gospodarce.

Romero zaprojektował obszar miejski w kształcie koła, aby mógł reprezentować logo bitcoina, gdy patrzy się na niego z góry.

Prezydent Salwadoru – Nayib Bukele – jako pierwszy przedstawił projekt w 2021 roku. Lokalny rząd planował wydać obligacje o wartości 1 miliarda dolarów, zabezpieczone bitcoinami, aby sfinansować budowę. Władze przełożyły jednak ich emisję, powołując się na niekorzystne warunki rynkowe.

Bukele rzucił więcej światła na projekt w maju ubiegłego roku, pokazując, jak miasto będzie wyglądało z powietrza, jego nowoczesne lotnisko i wieżę obserwacyjną zapewniającą widok na wulkan.

Wiele innych inicjatyw związanych z Bitcoinem

Oprócz tego, że stał się pierwszym państwem, które przyjeło podstawową kryptowalutę jako prawny środek płatniczy, Salwador wprowadził również kilka projektów z nią związanych w ciągu ostatnich kilku lat.

Zbudował np. szpital weterynaryjny o nazwie Chivo Pets, w którym zabiegi są opłacane w BTC i otworzył centrum edukacyjne, które zapewnia “bezpłatne i dostępne możliwości nauki” dot. kryptowalut.

Władze zaczęły również gromadzić bitcoinowe rezerwy. Posiadają już około 54 milionów dolarów w BTC. Kwota ta może być jednak wyższa, ponieważ Bukele ogłosił w listopadzie, że rząd będzie kupował jednego BTC dziennie. Nie wiadomo jeszcze, czy dotrzymał obietnicy.

salwador będzie uczył o bitcoinach w szkołachreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.