Salwador kupuje kolejne 80 BTC po cenie 19 tys. USD | Wiadomości | CrypS.

Salwador kupuje kolejne 80 BTC po cenie 19 tys. USD

Redaktor: Albert Czajkowski
Salwador tworzy Narodowe Biuro Bitcoin (ONBTC)

Według tweeta prezydenta Salwadoru Nayiba Bukele, środkowoamerykański kraj kupił kolejne 80 bitcoinów po cenie 19 tys. USD. Polityk opublikował wpis, w którym stwierdził, że bitcoin to przyszłość i podziękował za sprzedaż kryptowaluty w tak niskiej cenie.


Bukele kilka razy publikował już wpisy o zakupie bitcoinów po tym, jak we wrześniu ubiegłego roku Salwador nadał bitcoinowi status prawnego środka płatniczego. W maju prezydent ogłosił, że środkowoamerykański kraj kupił 500 BTC po średniej cenie ok. 30 744 USD.

Na podstawie różnych informacji o zakupach, które do tej pory Bukele opublikował na Twitterze, można stwierdzić, że Salwador kupił dotychczas co najmniej 2381 bitcoinów. Bieżące saldo BTC w Salwadorze nie zostało jednak w żaden sposób potwierdzone oficjalnymi dokumentami.

BTC posłużyły do budowy szpitala dla zwierząt

Wcześniej władze Salwadoru wskazywały, że nie zamierzają pozbywać się zakupionych kryptowalut, jednak na początku czerwca minister finansów Salwadoru Alejandro Zelaya powiedział, część bitcoinów została sprzedana w celu sfinansowania budowy szpitala dla zwierząt Chivo Pets. Według słów ministra, to jedyny przypadek sprzedaży BTC i Salwador nie zamierza teraz pozbywać się kryptowalutowych zasobów.

W październiku ubiegłego roku Bukele powiedział, że kraj nie sprzeda żadnych bitcoinów w ramach tego projektu i podkreślił, że Chivo Pets będzie finansowane z nadwyżki w rządowym funduszu powierniczym, która powstała wtedy w wyniku rosnącej wartości bitcoinów.

Salwador tworzy Narodowe Biuro Bitcoin (ONBTC)reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.