Salwador wyemituje pierwszą obligację w bitcoinach o wartości 1 mld USD już w marcu | Wiadomości | CrypS.

Salwador wyemituje pierwszą obligację w bitcoinach o wartości 1 mld USD już w marcu

Anna Sutowicz
Salwador rozdaje BTC obywatelom kraju

Salwador zaplanował emisję obligacji Bitcoin o wartości 1 mld USD już w przyszłym miesiącu. Sekretarz Skarbu nie wyklucza jednak, dodatkowych emisji o wartości 500 mln USD. Minimalna kwota zakupu ma wynieść 100 USD.

Plany Salwadoru dotyczące emisji obligacji w bitcoinach pojawiły się w zeszłym roku. Salwador obecnie zbliża się do ich realizacji. Postęp nad ustawodawstwem na bieżąco potwierdzał Prezydent Salwadoru, Nayib Bukele. We wtorek Minister finansów, Alejandro Zelaya poinformował, że Salwador planuje wyemitowanie pierwszej obligacji Bitcoin już w przyszłym miesiącu, dodał także:

Jeśli naprawdę chcemy zbudować ten kraj, musimy w ten sposób zainwestować.

Emisja obligacji blockchain jest już całkowicie gotowa

Emisja zaplanowana jest między 15 a 20 marca, a wartość obligacji to 1 mld USD. Sekretarz skarbu nie wyklucza także dodatkowej emisji o wartości 500 mln USD. Minimalna kwota zakupu papieru wartościowego ma wynieść 100 USD. Nie będzie wymagane posiadanie rachunku maklerskiego.

Salwadorski Minister finansów zapewnił także, że obligacje będą w pełni zgodne z przyjętymi regulacjami na rynkach finansowych. Co znaczy tyle, że nabywcy obligacji będą zobowiązani do przejścia przez procedurę identyfikacji. Obligacje przyniosą rentowność na poziomie 6,5% i wygasną w 2032 roku. Wpływy pochodzące ze sprzedaży papierów wartościowych przez władze Salwadoru mają zostać przeznaczone na zakup bitcoinów, rozbudowę infrastruktury oraz budowę „Bitcoin City”.

Bitcoin City to enklawa dla zwolenników bitcoina, zasilana energią geotermalną pochodzącą z pobliskich wulkanów.

Salwador stał się pierwszym krajem, który przyjął bitcoina jako prawny środek płatniczy, realizując w ten sposób wcześniejsze zapowiedzi prezydenta Nayiba Bukele, który ogłosił  swoje plany w czerwcu ubiegłego roku. Takie posunięcie spotkało się krytyką m.in. Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

Salwador rozdaje BTC obywatelom krajureklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.