BIS oblicza straty detalicznych inwestorów krypto | Wiadomości | CrypS.

BIS oblicza straty detalicznych inwestorów krypto

bis

W latach 2015-2022 przeciętny inwestor detaliczny stracił około połowy swojej inwestycji w bitcoina, pomimo wzrostu jego ceny w tym okresie. Do takiego wniosku doszli analitycy Banku Rozrachunków Międzynarodowych (BIS).


Takie wnioski oparte są na analizie pobrań i aktywności aplikacji platform kryptowalutowych oraz danych onchain.

Szczyt zainteresowania pierwotną kryptowalutą nastąpił, gdy jej cena osiągnęła rekordowy poziom (~69 000 USD) – średnia dzienna liczba aktywnych użytkowników na całym świecie wzrosła ze 100 000 do ponad 30 milionów.

Kryzysowe momenty w 2022 roku, takie jak upadek Terra i FTX, pogorszyły sytuację tej kategorii uczestników rynku – wieloryby wykorzystały płynność dostarczoną przez inwestorów detalicznych do wyjścia z pozycji. BIS w raporcie podkreśla:

Te wzorce podkreślają potrzebę […] [opracowania] odpowiedniego zestawu środków promujących integralność rynku, ochronę inwestorów i stabilność finansową.

Ostrzeżenie przed ryzykiem

BIS ponowił wezwanie do globalnej koordynacji w zakresie regulacji kryptowalut, ostrzegając przed ryzykiem zwiększonych skutków ubocznych dla globalnego systemu finansowego. Wśród proponowanych opcji jest ograniczanie rozwoju branży, regulowanie jej lub kombinacja obu.

Organizacja przedstawiła w lutym swój plan na rok 2023. Na liście priorytetów znalazło się zapewnienie bezpieczeństwa sektora finansowego, a także poprawa regulacji i nadzoru.

bis

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.