Binance założy globalną siedzibę w Irlandii | Wiadomości | CrypS.

Binance założy globalną siedzibę w Irlandii

Zerelik Maciej
binance

Wiodąca giełda kryptowalut Binance podobno założy siedzibę w Irlandii. Decyzja ta jest następstwem całkowitego zakazu kryptowalut w Chinach i problemów regulacyjnych, z którymi firma borykała się w wielu innych krajach.

Temat posiadania siedziby przez Binance zawsze był drażliwy dla firmy. Jednak CEO – Changpeng Zhao – zasugerował przy kilku okazjach, że firma będzie musiała osiedlić się w jednej lub kilku lokalizacjach. Wszystko ze względu na nasilające się problemy regulacyjne.

Z relacji The Irish Independent wynika, że jednym z tych miejsc będzie Irlandia. Zapytany o to, czy kraj ten wpisuje się w jego plany, Changpeng Zhao – CEO Binance – odpowiedział: „Tak”. Póki co nie ujawnił jednak więcej szczegółów dot. inicjatywy. Wyjaśnił jednak, dlaczego jego firma miałaby zrezygnować ze swoich zdecentralizowanych zasad:

Kiedy zaczynaliśmy, chcieliśmy przyjąć zdecentralizowane zasady, bez siedziby głównej, pracować na całym świecie, bez granic. Teraz jest bardzo jasne, że aby uruchomić scentralizowaną giełdę, potrzebujesz scentralizowanej, prawnej struktury.

Pod koniec września, Binance założyło trzy firmy w Irlandii: Binance (APAC) Holdings, Binance (Services) Holdings oraz Binance Technologies. Teraz powstała czwarta o nazwie Binance Exchange (Ie).

Irlandia jest popularną lokalizacją dla instytucji świadczących krypto usługi. W maju tego roku BNY Mellon – najstarszy amerykański bank – założył w Dublinie nową jednostkę zajmującą się aktywami cyfrowymi o nazwie „Digital Innovation Hub”. Działa ona jako depozytariusz dla kryptowalut i niewymiennych tokenów (NFT).

Kilka miesięcy później PayPal również skompletował zespół kryptowalutowy w Irlandii, tłumacząc, że miejscowi wykazują rosnące zainteresowanie bitcoinem i altcoinami.

binance
reklama
reklama