Binance założy globalną siedzibę w Irlandii | Wiadomości | CrypS.

Binance założy globalną siedzibę w Irlandii

Maciej Żerelik
binance

Wiodąca giełda kryptowalut Binance podobno założy siedzibę w Irlandii. Decyzja ta jest następstwem całkowitego zakazu kryptowalut w Chinach i problemów regulacyjnych, z którymi firma borykała się w wielu innych krajach.

Temat posiadania siedziby przez Binance zawsze był drażliwy dla firmy. Jednak CEO – Changpeng Zhao – zasugerował przy kilku okazjach, że firma będzie musiała osiedlić się w jednej lub kilku lokalizacjach. Wszystko ze względu na nasilające się problemy regulacyjne.

Z relacji The Irish Independent wynika, że jednym z tych miejsc będzie Irlandia. Zapytany o to, czy kraj ten wpisuje się w jego plany, Changpeng Zhao – CEO Binance – odpowiedział: „Tak”. Póki co nie ujawnił jednak więcej szczegółów dot. inicjatywy. Wyjaśnił jednak, dlaczego jego firma miałaby zrezygnować ze swoich zdecentralizowanych zasad:

Kiedy zaczynaliśmy, chcieliśmy przyjąć zdecentralizowane zasady, bez siedziby głównej, pracować na całym świecie, bez granic. Teraz jest bardzo jasne, że aby uruchomić scentralizowaną giełdę, potrzebujesz scentralizowanej, prawnej struktury.

Pod koniec września, Binance założyło trzy firmy w Irlandii: Binance (APAC) Holdings, Binance (Services) Holdings oraz Binance Technologies. Teraz powstała czwarta o nazwie Binance Exchange (Ie).

Irlandia jest popularną lokalizacją dla instytucji świadczących krypto usługi. W maju tego roku BNY Mellon – najstarszy amerykański bank – założył w Dublinie nową jednostkę zajmującą się aktywami cyfrowymi o nazwie „Digital Innovation Hub”. Działa ona jako depozytariusz dla kryptowalut i niewymiennych tokenów (NFT).

Kilka miesięcy później PayPal również skompletował zespół kryptowalutowy w Irlandii, tłumacząc, że miejscowi wykazują rosnące zainteresowanie bitcoinem i altcoinami.

binancereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.