Binance wymienia memecoiny, które wnoszą coś pozytywnego do ekosystemu kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Binance wymienia memecoiny, które wnoszą coś pozytywnego do ekosystemu kryptowalut

Memecoiny

Memecoiny charakteryzują się przede wszystkim tym, że w 99% przypadków nie reprezentują żadnej praktycznej funkcjonalności dla rynku kryptowalut i stanowią jedynie aktywa do spekulacji. Giełda Binance uważa jednak, że są takie projekty z tego segmentu, na które warto zwrócić uwagę ze względu na wartości przyświecające ich społecznościom.


  • Binance w swoim wpisie na blogu poświęconym memecoinom wymienia takie tokeny, jak Chill Guy, RIF, URO czy QUANT.
  • Autorzy tej publikacji próbują udowodnić, że nie wszystkie memiczne kryptowaluty są pozbawione fundamentów.

Binance chwali niektóre memecoiny za działania ich społeczności

Największa na świecie giełda kryptowalut kolejny raz udowadnia, że memecoiny nie są przez nią odgórnie traktowane jako coś szkodliwego dla tego rynku.

I choć lwia część tego typu cyfrowych aktywów okazuje się niewypałem, a niekiedy i często narzędziem scamu (np. jako rug pull), to na platformie Binance możemy znaleźć coraz więcej memicznych kryptowalut.

Kilka dni temu na jej blogu pojawił się wpis, który mógł zadziwić niejedną osobę.

Artykuł o nazwie “czym są memecoiny i dlaczego są tak popularne” nie tylko objaśnia istotę tego rodzaju tokenów, ale też zawiera wzmianki o projektach, które stoją w kontrze do stereotypu tokenów bez jakichkolwiek fundamentów.

Autorzy tego wpisu zwracają bowiem uwagę na to, jak memiczne kryptowaluty ewoluowały z czegoś, co było wyłącznie żartem, w projekty z potencjałem łączenia ze sobą różnych społeczności za pośrednictwem unikalnych narracji i celów.

Wskazano na kilka tokenów, jako przykłady stojących za nimi ciekawych inicjatyw.

Pierwszy z nich to Chill Guy, czyli memecoin nawiązujący do viralowego obrazka, który zdobył w ostatnich tygodniach sporą popularność w sieci.

Binance stwierdza, że charakter tego tokena przemawia do osób, które cenią swobodne podejście do życia, tworząc niszową, ale głęboko zaangażowaną społeczność.

No cóż, nie ma tu jednak zbytnio nic więcej do wskazania, jeżeli chodzi o pozytywny wpływ na rozwój ekosystemu kryptowalut. Sprawdźmy, co jeszcze zasłużyło na bycie wspomnianym we wpisie Binance. 

Wskazano również na RIF i URO. Tokeny te zostały docenione za swój udział w platformach zapewniających dostęp do zdecentralizowanych form badań naukowych (DeSci).

Wyróżniono tutaj motyw łamania tradycyjnych modeli naukowych i wspieranie globalnej współpracy w różnych badaniach.

Kolejna “memecoinowa perełka” w tym zestawieniu to token QUANT. Projekt ten został uznany za symbol opozycji wobec szumu wokół kryptowalut.

Narracja głoszona przez jego twórców skupia się bowiem na promocji zaufania oraz transparentności poprzez łączenie społeczności, która ceni autentyczność.

Trzeba przyznać, że jest to bardzo istotna kwestia w tej branży, bowiem nie brakuje w niej scamerów, a dezinformacja również potrafi sporo namieszać wśród inwestorów.

Memecoiny

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.