Binance wstrzymuje otwieranie nowych kont dla użytkowników z Ontario | Wiadomości | CrypS.

Binance wstrzymuje otwieranie nowych kont dla użytkowników z Ontario

Redakcja
binance

Największa na świecie giełda kryptowalut – Binance – zakazała użytkownikom z Ontario w Kanadzie otwierania nowych kont na swojej platformie.

W czerwcu 2021 roku Binance ogłosiło decyzję o wycofaniu się z Ontario w Kanadzie. Ontario Securities Commission (OSC) zarzuciła bowiem firmie niespełnienie lokalnych wymogów regulacyjnych.

W grudniu giełda poinformowała użytkowników, że może kontynuować działalność w kanadyjskiej prowincji, ale wciąż nie jest w niej zarejestrowana.

Ze względu na to zamieszanie, giełda zobowiązała się do zwolnienia z opłat i zwrotu pieniędzy niektórym klientom – tym którym ta niepewność mogła zaszkodzić. Binance zapewniło również, że zatrudni niezależną stronę trzecią, która będzie nadzorować realizację tych zobowiązań.

Według ostatniego raportu Reutersa, spór między tymi dwoma podmiotami zaczął rozkwitać. Giełda przestała bowiem otwierać nowe konta dla lokalnych użytkowników.

Sytuacja ta ma miejsce kilka miesięcy po tym, jak firma spotkała się ze wzmożoną kontrolą ze strony światowych organizacji nadzorujących jej działalność. Ostatnie miesiące były jednak bardzo owocne dla rozwoju firmy.

Na początku tego tygodnia Bank Centralny Bahrajnu (CBB) przyznał giełdzie licencję dostawcy usług kryptowalutowych. Dzięki niej Binance może oferować klientom handel cyfrowymi aktywami, usługi powiernicze i zarządzanie portfelem.

Niedługo potem platforma otrzymała zielone światło od Dubaju. Licencja na obrót wirtualnymi aktywami pozwoliła inwestorom na dostęp do “ograniczonych produktów i usług giełdowych”. Jednak działalność Binance będzie ściśle monitorowana i regulowana przez Virtual Asset Regulatory Authority (VARA).

Spór OSC z Poloniex

Binance nie jest jedyną giełdą kryptowalut, z którą OSC ma problem. W maju ubiegłego roku regulator oskarżył Polo Digital Assets (lepiej znane jako Poloniex) o nieprzestrzeganie przepisów Ontario. Giełda nie zarejestrowała się w urzędzie, jednocześnie promując swoje usługi wśród klientów. OCC stwierdziło wówczas:

Poloniex nigdy nie złożył prospektu emisyjnego w Komisji ani nie uzyskał zwolnienia z wymogu posiadania prospektu emisyjnego.

Przed postawieniem zarzutów, organizacja ta wezwała giełdy kryptowalut w Ontario do przestrzegania przepisów, aby uniknąć potencjalnych kar. Wezwanie z powagą potraktowało ponad 70 podmiotów, przy czym Poloniex nie był jednym z nich:

Pomimo tego ostrzeżenia, Poloniex nie skontaktował się z Komisją do 19 kwietnia 2021 roku ani w żadnym innym terminie, aby rozpocząć rozmowy na temat przestrzegania przepisów.

binancereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.