Binance wstrzymuje otwieranie nowych kont dla użytkowników z Ontario | Wiadomości | CrypS.

Binance wstrzymuje otwieranie nowych kont dla użytkowników z Ontario

Zerelik Maciej
binance

Największa na świecie giełda kryptowalut – Binance – zakazała użytkownikom z Ontario w Kanadzie otwierania nowych kont na swojej platformie.

W czerwcu 2021 roku Binance ogłosiło decyzję o wycofaniu się z Ontario w Kanadzie. Ontario Securities Commission (OSC) zarzuciła bowiem firmie niespełnienie lokalnych wymogów regulacyjnych.

W grudniu giełda poinformowała użytkowników, że może kontynuować działalność w kanadyjskiej prowincji, ale wciąż nie jest w niej zarejestrowana.

Ze względu na to zamieszanie, giełda zobowiązała się do zwolnienia z opłat i zwrotu pieniędzy niektórym klientom – tym którym ta niepewność mogła zaszkodzić. Binance zapewniło również, że zatrudni niezależną stronę trzecią, która będzie nadzorować realizację tych zobowiązań.

Według ostatniego raportu Reutersa, spór między tymi dwoma podmiotami zaczął rozkwitać. Giełda przestała bowiem otwierać nowe konta dla lokalnych użytkowników.

Sytuacja ta ma miejsce kilka miesięcy po tym, jak firma spotkała się ze wzmożoną kontrolą ze strony światowych organizacji nadzorujących jej działalność. Ostatnie miesiące były jednak bardzo owocne dla rozwoju firmy.

Na początku tego tygodnia Bank Centralny Bahrajnu (CBB) przyznał giełdzie licencję dostawcy usług kryptowalutowych. Dzięki niej Binance może oferować klientom handel cyfrowymi aktywami, usługi powiernicze i zarządzanie portfelem.

Niedługo potem platforma otrzymała zielone światło od Dubaju. Licencja na obrót wirtualnymi aktywami pozwoliła inwestorom na dostęp do „ograniczonych produktów i usług giełdowych”. Jednak działalność Binance będzie ściśle monitorowana i regulowana przez Virtual Asset Regulatory Authority (VARA).

Spór OSC z Poloniex

Binance nie jest jedyną giełdą kryptowalut, z którą OSC ma problem. W maju ubiegłego roku regulator oskarżył Polo Digital Assets (lepiej znane jako Poloniex) o nieprzestrzeganie przepisów Ontario. Giełda nie zarejestrowała się w urzędzie, jednocześnie promując swoje usługi wśród klientów. OCC stwierdziło wówczas:

Poloniex nigdy nie złożył prospektu emisyjnego w Komisji ani nie uzyskał zwolnienia z wymogu posiadania prospektu emisyjnego.

Przed postawieniem zarzutów, organizacja ta wezwała giełdy kryptowalut w Ontario do przestrzegania przepisów, aby uniknąć potencjalnych kar. Wezwanie z powagą potraktowało ponad 70 podmiotów, przy czym Poloniex nie był jednym z nich:

Pomimo tego ostrzeżenia, Poloniex nie skontaktował się z Komisją do 19 kwietnia 2021 roku ani w żadnym innym terminie, aby rozpocząć rozmowy na temat przestrzegania przepisów.

binance
reklama
reklama