Poloniex oskarżony o naruszenie prawa papierów wartościowych Ontario | Wiadomości | CrypS.

Poloniex oskarżony o naruszenie prawa papierów wartościowych Ontario

Zerelik Maciej
flaga kanady

Komisja Papierów Wartościowych Ontario (OSC) oskarżyła giełdę kryptowalut Poloniex o łamanie prawa papierów wartościowych. Regulator twierdzi, że produkty oferowane przez firmę są „papierami wartościowymi i instrumentami pochodnymi”.

Według regulatora, Poloniex – który działa pod nazwą Polo Digital Assets, Ltd. – podlega prawu papierów wartościowych Ontario, ponieważ jego oferta jest dostępna dla mieszkańców tego stanu. Oświadczenie podkreśla, że dzięki platformie, ludzie aktywnie prowadzili krypto operacje, które mieściły się w kategorii papierów wartościowych i instrumentów pochodnych objętych przez OSC. Możemy w nim przeczytać:

Poloniex mimo to nie spełnił wymogów rejestracyjnych i prospektowych zgodnie z prawem papierów wartościowych Ontario. Rejestracja i ujawnianie informacji są kamieniami węgielnymi ontaryjskiego prawa papierów wartościowych. Wymóg rejestracji pełni ważną funkcję ochronną, zapewniając, że tylko odpowiednio wykwalifikowane i właściwe osoby mogą angażować się w działalność handlową.

Chociaż Poloniex podlega prawu Republiki Seszeli, kanadyjski regulator podkreślił, że giełda nie została nigdy zarejestrowana w OSC. Co więcej, Komisja zarzuca firmie, że nie określiła Kanady jako jednego ze swoich „Restricted Territories”.

Regulator wydaje nakaz zaprzestania działalności

OSC zażądała, aby Poloniex zaprzestał działalności ” w jakichkolwiek papierach wartościowych lub instrumentach pochodnych”. Co więcej nakazła również, aby giełda nie mogła działać jako „rejestrujący, jako zarządzający funduszem inwestycyjnym lub jako promotor na stałe lub na taki okres, jaki jest określony przez Komisję.”

Ponadto firma jest zobowiązana do zapłacenia kary administracyjnej w wysokości nie większej niż 1 mln CAD (825 650 USD) za każdy brak zgodności z prawem papierów wartościowych Ontario. Do tego dochodzą koszty dochodzenia OSC i rozprawy.

flaga kanady
reklama
reklama