Binance uzyskuje licencję regulatora w Bahrajnie | Wiadomości | CrypS.

Binance uzyskuje licencję regulatora w Bahrajnie

Mariusz Przepiórka
binance

Wiodąca globalna giełda kryptowalutowa Binance poinformowała, że otrzymała licencję dostawcy usług kryptowalutowych od Banku Centralnego Bahrajnu (CBB). Ostateczna decyzja regulatora zapadła kilka miesięcy po tym, jak giełda otrzymała wstępną zgodę na licencję.

Dzięki nowej licencji Binance może oferować klientom obrót kryptowalutami, usługi powiernicze i zarządzanie portfelem. Wszystkie te usługi będą oferowane pod nadzorem regulatora z Bahrajnu. – Licencja regulatora rynku w Bahrajnie jest kamieniem milowym na naszej drodze do uzyskania pozycji, w której jesteśmy regulowani i licencjonowani na całym świeciepowiedział założyciel i dyrektor generalny Binance Changpeng Zhao.

Binance otrzymała wstępną zgodę na licencję w grudniu, ale do uzyskania pełnej licencji konieczne było zakończenie całego procesu aplikacji. Zhao podkreślił, że regulator wykazał się znaczną dalekowzrocznością w rozwoju regulacji kryptowalutowych i zapewnia ochronę regulacyjną, której konsumenci powinni oczekiwać od regulatorów na całym świecie.

Założona w 2017 roku giełda Binance stała się światowym potentatem działającym bez licencji jakiejkolwiek jurysdykcji. Oferuje głównie handel kryptowalutami, jednak ambicje giełdy zostały powstrzymane w zeszłym roku, gdy kolejne organy regulacyjne zaczęły wydawać ostrzeżenia przeciwko Binance twierdząc, że oferuje nielegalne usługi. Giełda została nawet zmuszona do zamknięcia niektórych swoich usług.

binancereklama
reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.