Binance uzyskuje licencję regulatora w Bahrajnie | Wiadomości | CrypS.

Binance uzyskuje licencję regulatora w Bahrajnie

Mariusz Przepiórka
binance

Wiodąca globalna giełda kryptowalutowa Binance poinformowała, że otrzymała licencję dostawcy usług kryptowalutowych od Banku Centralnego Bahrajnu (CBB). Ostateczna decyzja regulatora zapadła kilka miesięcy po tym, jak giełda otrzymała wstępną zgodę na licencję.

Dzięki nowej licencji Binance może oferować klientom obrót kryptowalutami, usługi powiernicze i zarządzanie portfelem. Wszystkie te usługi będą oferowane pod nadzorem regulatora z Bahrajnu. – Licencja regulatora rynku w Bahrajnie jest kamieniem milowym na naszej drodze do uzyskania pozycji, w której jesteśmy regulowani i licencjonowani na całym świeciepowiedział założyciel i dyrektor generalny Binance Changpeng Zhao.

Binance otrzymała wstępną zgodę na licencję w grudniu, ale do uzyskania pełnej licencji konieczne było zakończenie całego procesu aplikacji. Zhao podkreślił, że regulator wykazał się znaczną dalekowzrocznością w rozwoju regulacji kryptowalutowych i zapewnia ochronę regulacyjną, której konsumenci powinni oczekiwać od regulatorów na całym świecie.

Założona w 2017 roku giełda Binance stała się światowym potentatem działającym bez licencji jakiejkolwiek jurysdykcji. Oferuje głównie handel kryptowalutami, jednak ambicje giełdy zostały powstrzymane w zeszłym roku, gdy kolejne organy regulacyjne zaczęły wydawać ostrzeżenia przeciwko Binance twierdząc, że oferuje nielegalne usługi. Giełda została nawet zmuszona do zamknięcia niektórych swoich usług.

binance
reklama
reklama