Changpeng Zhao: Binance może wydać ponad 1 mld USD na inwestycje w 2022 r. | Wiadomości | CrypS.

Changpeng Zhao: Binance może wydać ponad 1 mld USD na inwestycje w 2022 r.

Redakcja
changpeng zhao cz

Szef Binance, Changpeng Zhao, powiedział Bloombergowi o planach swojej giełdy. Wygląda na to, że Binance zamierza przeznaczyć ponad 1 mld USD na inwestycje i przejęcia w branży kryptowalut w 2022 roku.


W ostatnich miesiącach obserwowaliśmy wielu pożyczkodawców, bo to właśnie tam [ten segment] są wszystkie problemy. Wiele z nich po prostu zabiera pieniądze użytkownika i daje je komuś innemu. Nie ma w tym zbyt wiele wartości wewnętrznej. W takim razie, co kupić? Chcemy zobaczyć prawdziwe produkty, z których ludzie korzystają.

Według Zhao, Binance przeznaczył już 325 mln USD dla 67 projektów w 2022 roku. Z kolei w zeszłym roku było to 140 mln USD dla 73 firm. Liczba ta nie uwzględnia 200 mln dolarów inwestycji w Forbes oraz 500 mln dolarów finansowania dla Elona Muska w celu przejęcia Twittera.

Binance wciąż jest rentowana

CEO Binance ujawnił również, że firma pozostała rentowna w 2022 roku, ale nie podał konkretnych wyników.

Podczas cyklu niedźwiedzia zobaczymy więcej konsolidacji rynku. Wiele zagrożeń i wiele bólu, ale także wiele możliwości.

Dodał, że korporacja ma fundusz o wartości 7 mld dolarów i zespół 30 pracowników do obsługi fuzji i przejęć.

Przypomnijmy, iż w czerwcu Zhao obiecał, że pomoże “dobrym” projektom kryptowalutowym przetrwać kryzys. Według niego słabsze firmy i produkty zostaną zastąpione przez bardziej udane, dlatego nie ma potrzeby ich ratować.

W lipcu prezes Binance ujawnił, że giełda prowadziła “rozmowy ratunkowe” z ponad 50 firmami.

changpeng zhao czreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.