Binance Smart Chain może sklonować EIP-1559 we własnej sieci | Wiadomości | CrypS.

Binance Smart Chain może sklonować EIP-1559 we własnej sieci

Redakcja
binance polygon

Binance Smart Chain chce odwzorować mechanizm spalania opłat Ethereum. Propozycja BEP-95 może spowodować jeszcze większą presję deflacyjną na BNB. Bowiem oprócz regularnego kwartalnego spalania, tokeny będą usuwane z obiegu również w czasie rzeczywistym.

Nowa propozycja zakłada spalenie BNB w czasie rzeczywistym

Binance Smart Chain może wprowadzić podobną aktualizację do propozycji spalania opłat EIP-1559 na Ethereum. Dzisiaj, główny zespół rozwojowy stojący za Binance Smart Chain zaproponował zmianę dotyczącą opłaty za gaz w sieci o nazwie BEP-95. We wpisie na blogu ogłaszającym propozycję możemy przeczytać:

Abstrakcja stojąca za tym BEP ma na celu przyspieszenie procesu spalania BNB

Zgodnie z ogłoszeniem, każdy blok w sieci będzie spalał ustalony stosunek opłaty gazowej przyznawanej walidatorom. Według sugestii zespołu, spaleniu powinno ulec 10% opłat. Współczynnik ten byłby jednak regulowany poprzez zarządzanie.

Binance już teraz co kwartał spala znaczną część podaży BNB. BEP-95 spowodowałby jeszcze większą presję deflacyjną na token.

W ogłoszeniu podkreślono, że podczas gdy BEP-95 zmniejszyłby ilość BNB, które otrzymują walidatorzy i delegaci, wartość nagród “mogłaby wzrosnąć” w fiatach.

Czym jest Binance Smart Chain?

Binance Smart Chain to scentralizowany fork Ethereum. Binance uruchomiło platformę we wrześniu 2020 roku, a twórcy projektu od tego czasu odtworzyli wiele podstawowych funkcji Ethereum.

Blockchain Vitalika Buterina wprowadził w sierpniu propozycję spalania opłat o nazwie EIP-1559 poprzez hard fork London. EIP-1559 spala część opłat za gaz przy realizowaniu każdej transakcji. Funkcja ta została częściowo wprowadzona, aby uczynić opłaty za gaz bardziej przewidywalnymi. Do tej pory dzięki niej spalono blisko 600 000 ETH.

EIP-1559 wprowadził również presję deflacyjną na podaż tokenów ETH. Według niektórych, aktualizacja ta była głównym katalizatorem wzrostu cen ETH w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

Przy podobnym spalaniu opłat za gaz, token BNB może doświadczyć podobnego wzrostu. Binance Smart Chain jest obecnie drugą co do wielkości platformą smart kontraktów za Ethereum. Całkowita zablokowana wartość projektu wynosi około 20 mld USD.

binance polygonreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.