Binance ogranicza świadczenie usług w Rosji | Wiadomości | CrypS.

Binance ogranicza świadczenie usług w Rosji

Mariusz Przepiórka
binance

Binance, największa na świecie giełda kryptowalut, dezaktywuje konta swoich głównych klientów w Rosji. Spółka poinformowała o tym w czwartek, zapowiadając, że ogranicza swe usługi w tym kraju zgodnie z sankcjami nałożonymi na Rosję przez Unię Europejską.


Giełda Binance poinformowała użytkowników, że obywatele Rosji i osoby mieszkające w tym kraju, a także firmy z siedzibą w tym kraju, które posiadają kryptowaluty o wartości ponad 10 000 EUR (10 900 USD), będą miały zakaz dokonywania nowych depozytów i obrotu posiadanymi kryptowalutami. Klienci objęci restrykcjami będą jednak mogli wypłacić środki.

W komunikacie wskazano też, że konta użytkowników powiązanych z Rosją, którzy przeszli weryfikację adresów i posiadają kryptowaluty warte mniej niż 10 000 EUR, pozostaną aktywne. W piątym pakiecie sankcji nałożonych na Rosję, UE w tym miesiącu wzięła pod lupę portfele cyfrowe używane do przechowywania, wysyłania i odbierania kryptowalut. Sankcje w tym zakresie wchodzą w skład szerokich działań, których celem jest zamknięcie potencjalnych luk, które mogłyby umożliwić Rosjanom przenoszenie pieniędzy za granicę.

Giełdy nie chcą blokować wszystkich Rosjan

Binance, a także główne amerykańskie giełdy Coinbase i Kraken, odrzuciły wezwania władz Ukrainy do wprowadzenia całkowitego zakazu dostępu dla rosyjskich użytkowników po tym, jak Rosja pod koniec lutego rozpoczęła inwazję na Ukrainę.

Giełda Binance oświadczyła w marcu, że nie będzie „jednostronnie zamrażać kont milionów niewinnych użytkowników”, ale zadba o przestrzeganie wszelkich sankcji. W zeszłym miesiącu firma poinformowała również, że posiadacze kart rosyjskich banków objętych sankcjami nie będą mogli korzystać z kart na jej platformie i potwierdziła, że użytkownikom należącym do tej kategorii ograniczono dostęp do usług platformy.

binancereklama
reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.