Binance chce przyciągnąć projekty DeFi do swej nowej sieci | Wiadomości | CrypS.

Binance chce przyciągnąć projekty DeFi do swej nowej sieci

Mariusz Przepiórka
binance zaprzecza, że próbował przejąć union bank

Giełda kryptowalut Binance przedstawiła swój nowy pomysł, który uzyska wsparcie w wysokości 100 mln USD. Inicjatywa wiąże się z coraz większym zainteresowaniem zdecentralizowanymi finansami (DeFi), jakie w ostatnim czasie wykazuje branża krypto.

Tym razem giełda Binance chce zachęcić projekty DeFi do swej zdecentralizowanej sieci Binance Smart Chain (BSC) i przeznacza na to właśnie 100 mln USD. Dodatkowo daje BSC dostęp do swej scentralizowanej giełdy kryptowalutowej. W ramach programu chętne projekty mogą otrzymać do 100 tys. USD. Giełda ogłosiła swój pomysł nieco ponad tydzień po uruchomieniu Binance Smart Chain.

Prezes Binance Changpeng Zhao ogłosił swój projekt na szczycie World of DeFi. Ma to być most pomiędzy DeFi i CeFi, swoista integracja giełdy kryptowalutowej Binance i  należącej do Binance publicznej sieci BSC. Użytkownicy giełdy Binance mogą dzięki temu skorzystać z elementów CeFi i DeFi.

Ambitne plany Binance

Nowy plan w dużej mierze skierowany jest do użytkowników Binance, którzy chcą mieć dostęp do instrumentów DeFi, ale jednocześnie nie chcą opuszczać scentralizowanej platformy handlowej. W ramach nowej usługi posiadacze natywnego tokena Binance (BNB) będą mieli prawo do zdecentralizowanego zarządzania BSC za pomocą mechanizmu konsensusu Proof-of-Stake)

Binance po raz pierwszy zainteresował się rynkiem DeFi w kwietniu 2019 roku, kiedy to uruchomił swą zdecentralizowaną giełdę. Od tego czasu dąży do szerszego wejścia w branżę DeFi. Wcześniej w tym miesiącu Binance wprowadziła produkt pod nazwą Launchpool, który pozwala użytkownikom na uzyskiwanie dochodów poprzez staking tokenów. To jeden z popularniejszych sposobów na zarabianie w DeFi. Giełda uruchomiła również platformę DeFi działającą na zasadzie Uniswap, która pozwala na zawieranie transakcji w automatycznym systemie tworzenia rynku (AMM).

binance zaprzecza, że próbował przejąć union bank
reklama
reklama