Binance chce przyciągnąć projekty DeFi do swej nowej sieci | Wiadomości | CrypS.

Binance chce przyciągnąć projekty DeFi do swej nowej sieci

Mariusz Przepiórka
binance zaprzecza, że próbował przejąć union bank

Giełda kryptowalut Binance przedstawiła swój nowy pomysł, który uzyska wsparcie w wysokości 100 mln USD. Inicjatywa wiąże się z coraz większym zainteresowaniem zdecentralizowanymi finansami (DeFi), jakie w ostatnim czasie wykazuje branża krypto.

Tym razem giełda Binance chce zachęcić projekty DeFi do swej zdecentralizowanej sieci Binance Smart Chain (BSC) i przeznacza na to właśnie 100 mln USD. Dodatkowo daje BSC dostęp do swej scentralizowanej giełdy kryptowalutowej. W ramach programu chętne projekty mogą otrzymać do 100 tys. USD. Giełda ogłosiła swój pomysł nieco ponad tydzień po uruchomieniu Binance Smart Chain.

Prezes Binance Changpeng Zhao ogłosił swój projekt na szczycie World of DeFi. Ma to być most pomiędzy DeFi i CeFi, swoista integracja giełdy kryptowalutowej Binance i  należącej do Binance publicznej sieci BSC. Użytkownicy giełdy Binance mogą dzięki temu skorzystać z elementów CeFi i DeFi.

Ambitne plany Binance

Nowy plan w dużej mierze skierowany jest do użytkowników Binance, którzy chcą mieć dostęp do instrumentów DeFi, ale jednocześnie nie chcą opuszczać scentralizowanej platformy handlowej. W ramach nowej usługi posiadacze natywnego tokena Binance (BNB) będą mieli prawo do zdecentralizowanego zarządzania BSC za pomocą mechanizmu konsensusu Proof-of-Stake)

Binance po raz pierwszy zainteresował się rynkiem DeFi w kwietniu 2019 roku, kiedy to uruchomił swą zdecentralizowaną giełdę. Od tego czasu dąży do szerszego wejścia w branżę DeFi. Wcześniej w tym miesiącu Binance wprowadziła produkt pod nazwą Launchpool, który pozwala użytkownikom na uzyskiwanie dochodów poprzez staking tokenów. To jeden z popularniejszych sposobów na zarabianie w DeFi. Giełda uruchomiła również platformę DeFi działającą na zasadzie Uniswap, która pozwala na zawieranie transakcji w automatycznym systemie tworzenia rynku (AMM).

binance zaprzecza, że próbował przejąć union bankreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.