Biały Dom zaprezentował wizję regulacji branży kryptowalut w USA | Wiadomości | CrypS.

Biały Dom zaprezentował wizję regulacji branży kryptowalut w USA

Maciej Żerelik
Bittrex kończy działalność w USA

W piątek, 16 września, Biały Dom zaprezentował założenia dotyczące regulacji branży kryptowalut. Wcześniej prezydent USA Joe Biden wydał rozporządzenie wykonawcze kierujące agencje federalne do koordynacji działań dotyczących nadzoru nad branżą.


Zgodnie z komunikatem prasowym, agencje rządowe zostały wezwane do przeprowadzenia badań skoncentrowanych na prywatności i ochronie użytkowników, zużyciu energii oraz korzyściach i zagrożeniach związanych z cyfrową walutą banku centralnego (CBDC).

Biały Dom otrzymał już szereg raportów, w tym od Departamentu Skarbu, Biura Nauki i Polityki Technologicznej, DOJ i Departamentu Handlu USA.

Koncepcja ta obejmuje wiele inicjatyw, w tym zmiany w ustawie o tajemnicy bankowej, które zaostrzyłyby egzekwowanie przepisów wobec dostawców usług związanych z aktywami cyfrowymi.

Ministerstwo Finansów otrzymało polecenie zakończenia oceny ryzyka związanego z DeFi do lipca 2023 roku. SEC i CFTC zaleciły również zwrócenie większej uwagi na tę kwestię.

Changpeng Zhao zachwala pomysł

Changpeng Zhao, szef giełdy Binance, powiedział, że ogólnoamerykańskie podejście do nadzoru nad kryptowalutami zapewni spójność i jasność regulacyjną potrzebną do pomyślnego rozwoju branży.

Dobrze jest widzieć, że Stany Zjednoczone zmierzają w kierunku proponowanych ram regulacyjnych dla branży kryptowalut. Właściwe podejście pomoże chronić konsumentów i rynki, a także pobudzić odpowiedzialne innowacje.

Zhao powiedział, że działanie administracji prezydenckiej usunie fragmentaryczny nadzór nad branżą i przyniesie jasność regulacji. Podkreślił, że przedstawiony program zawiera konkretne zapisy dotyczące współpracy międzynarodowej w kontekście egzekwowania prawa.

Nie każdy się zgadza

Nie wszyscy w środowisku pozytywnie zareagowali na opublikowaną koncepcję i związane z nią raporty. Na przykład Michael Saylor, prezes wykonawczy MicroStrategy, powiedział, że raport Office of Science and Technology Policy na temat zagrożeń klimatycznych i energetycznych związanych z aktywami cyfrowymi jest „pełen dezinformacji”.

Saylor zwrócił też uwagę, że generalny partner Castle Island Ventures Nick Carter „fachowo zdemaskował tę propagandę” w artykule na Medium.

Założyciel Messari Ryan Selkis stwierdził z kolei, że Biden jest zbyt stary, aby zrozumieć wartość kryptowalut i technologii blockchain.

Autor podcastu The Wolf Of All Streets Scott Melker nazwał publikację „krwawą hańbą”. Powiedział, że pod pozorem troski o konsumentów rząd próbuje „przeforsować” system FedNow, o którym też jest mowa w komunikacie prasowym.

Przypomnijmy, że w lipcu 2022 roku amerykańska senator Elizabeth Warren powiedziała, że Kongres i SEC powinny zająć twardsze stanowisko wobec branży kryptowalut.

Bittrex kończy działalność w USAreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.