Nie ufam złotu, stawiam na bitcoina - pisze Arthur Hayes | Wiadomości | CrypS.

Nie ufam złotu, stawiam na bitcoina – pisze Arthur Hayes

Arthur Hayes

W obliczu nowego „megalokalnego cyklu inflacji” bitcoin jawi się jako bezpieczniejsza przystań niż złoto, twierdzi były dyrektor generalny BitMEX-a, Arthur Hayes. W swojej analizie podkreśla on, że obecne warunki ekonomiczne sprzyjają inwestowaniu w kryptowaluty.


  • Arthur Hayes zaleca porzucenie akcji i obligacji na rzecz złota oraz bitcoina w kontekście nowego cyklu inflacji
  • Zdaniem wspomnianego eksperta, BTC, ze względu na brak kontroli krajowej, przewyższa króla wśród metali szlachetnych, jako sposób na zachowanie bogactwa

Nowy cykl inflacji

Arthur Hayes w swoim eseju “Zoom Out” przeanalizował trzy główne cykle ekonomiczne od Wielkiego Kryzysu lat 30. XX wieku.

Jego zdaniem obecny cykl, rozpoczęty w 2008 roku, charakteryzuje się konfrontacją między Zachodem a Eurazją. Konflikty te mają formę wojen zastępczych, np. na Ukrainie, w Izraelu, Libanie i Syrii.

Według Hayesa inteligentne inwestycje można podzielić na trzy kategorie: akcje (dla tych, którzy wierzą w system, ale nie w zarządzających), obligacje rządowe (dla tych, którzy wierzą w system i zarządzających), złoto lub bitcoin (dla tych, którzy nie wierzą ani w system, ani w zarządzających).

Były dyrektor generalny BitMEX-a uważa, że w okresie lokalnej inflacji inwestorzy powinni posiadać złoto, a w okresie globalnej deflacji akcje. Jednakże w obecnych warunkach, kiedy system bankowy ma rozdzielać większość pożyczek dla rządu, kapitał może swobodnie opuszczać system. Bitcoin oferuje alternatywę jako waluta bezpaństwowa, z przewagą nad złotem dzięki technologii blockchain.

BTC, jako bezpieczna przystań

Bitcoin, zdaniem Arthura Hayesa, jest najlepszym sposobem na zachowanie bogactwa.

W kontekście łagodzenia polityki pieniężnej i przenoszenia produkcji do krajów o niższych kosztach pracy, inwestycja w kryptowaluty staje się coraz bardziej atrakcyjna.

Przedsiębiorca ten przytoczył prognozę deficytu budżetowego USA na poziomie 1,92 bln dolarów w roku budżetowym 2024, co dodatkowo podkreśla niestabilność obecnego systemu finansowego.

Hayes zaleca monitorowanie deficytu budżetowego i łącznego wolumenu kredytów bankowych niefinansowych, jako kluczowych wskaźników inwestycyjnych.

W jego opinii, inwestowanie w kryptowaluty to najlepszy sposób na zabezpieczenie kapitału przed deprecjacją waluty wynikającą z ekspansji i centralizacji dystrybucji kredytów.

Arthur Hayesreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.