Bank HSBC będzie obsługiwał ETF na bitcoina i ethereum. Adopcja instytucjonalna staje się faktem! | Wiadomości | CrypS.

Bank HSBC będzie obsługiwał ETF na bitcoina i ethereum. Adopcja instytucjonalna staje się faktem!

Karolina Kropopek
hsbc-kryptowaluty

Największy bank na terenie Hongkongu znacznie otworzył się na kryptowaluty. Pozwoli on swoim klientom na handel ETF-ami na BTC i ETH notowanymi na krajowej giełdzie. Jest to dość optymistyczna wiadomość dla społeczności wirtualnych walut, ponieważ ruch ten zwiększy adopcję tej klasy aktywów.


HSBC Hongkong będący spółką zależną grupy bankowej HSBC w regionie Azji i Pacyfiku zapewni możliwość kupna i sprzedaży funduszy inwestycyjnych dających ekspozycje na cenę dwóch największych kryptowalut na giełdzie w Hongkongu. 

HSBC Hongkong otwiera się na kryptowalutowe ETF-y

Oddział przynależny do największego z europejskich banków, obsługujący chiński specjalny region administracyjny, stał się pierwszą instytucją bankową w Hongkongu, która uruchomiła kupno i sprzedaż ETF-ów na BTC i ETH notowanych na lokalnej giełdzie dla swoich klientów

Informacja ta została podana m.in. przez chińskiego dziennikarza z branży blockchainColina Wu – znanego także jako WuBlockchain. Warto nadmienić, iż obecnie istnieją trzy kryptowalutowe fundusze inwestycyjne notowane na giełdzie w Hongkongu. Są to: CSOP Bitcoin Futures ETF, CSOP Ethereum Futures ETF oraz Samsung Bitcoin Futures Active ETF.

Co ciekawe, tamtejsi regulatorzy przyjęli odwrotną taktykę od Stanów Zjednoczonych. Zaczęli bowiem namawiać międzynarodowe banki działające na terenie Hongkongu, aby te obsługiwały więcej klientów z branży kryptowalut. Prośba lokalnych władz dotyczy m.in. kryptowalutowych giełd. Na początku czerwca br. zwróciły się one do instytucji tj. HSBC,  Standard Chartered i Bank of China właśnie z taką sugestią. 

Choć tradycyjni giganci bankowi wciąż niechętnie patrzą na branżę kryptowalutowych aktywów z powodów oporów ze strony kadr kierowniczych, władze monetarne Hongkongu podobno zachęcają je do większej otwartości. 

W kontekście najnowszych inicjatyw podmiotów z Hongkongu region ten wzmacnia swoje wysiłki, aby zostać centrum kryptograficznym. Przykładowo z początkiem czerwca br. na jego terenie uruchomiono system licencjonowania platform obrotu wirtualnymi aktywami, który ma wspierać rozwój rynku kryptowalut. 

Nadzieje związane z ETF-ami na BTC w USA

W ciągu ostatniego tygodnia inwestorzy wirtualnych walut zaczęli wykazywać wysoki optymizm. Według wskaźnika od platformy alternative.me mierzącej nastroje społeczności BTC, lęk i niepokój usunęły się na bok, robiąc miejsce dla chciwości. Towarzyszyły temu wzrosty na wykresach czołowych kryptowalut. Bitcoin przykładowo wspiął się powyżej linii 30 tys. dol. za monetę. 

Zdarzenia, jakie rozegrały się na rynku miały związek m.in. z nadziejami na uruchomienie ETF-a na BTC dla rynku spot w Stanach Zjednoczonych. Choć dotychczas amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) odrzucała tego typu wnioski, tym razem może być inaczej, bo do gry wkroczył BlackRock. W ślady za nim poszło również kilku innych znanych gigantów. 

Przedsiębiorstwa ubiegające się o możliwość uruchomienia takich funduszy inwestycyjnych zaznaczyły, iż byłyby one bezpieczniejszą formą ekspozycji na cenę BTC dla inwestorów, niż korzystanie ze scentralizowanych giełd (CEX-ów). Uruchomienie takich ETF-ów przez renomowane firmy mogłoby również przełożyć się na większą adopcję bitcoina oraz pozostałych wirtualnych walut. 

hsbc-kryptowalutyreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.