BitMEX zawarł ugodę z CFTC i FinCEN na 100 milionów dolarów | Wiadomości | CrypS.

BitMEX zawarł ugodę z CFTC i FinCEN na 100 milionów dolarów

Redakcja
bitmex logo

Według komunikatu na stronie internetowej giełdy BitMEX, platforma zawarła ugodę z dwoma amerykańskimi regulatorami: CFTC i FinCEN.

BitMEX zapłaci 100 milionów dolarów

BitMEX osiągnął porozumienie z dwoma organami regulacyjnymi: amerykańską Komisją Handlu Kontraktami Terminowymi na Towary (CFTC) i Siecią Egzekwowania Przestępstw Finansowych (FinCEN).

Firma zapłaci do 100 milionów dolarów jako karę, aby zakończyć sprawę wniesioną przeciwko niej w październiku ubiegłego roku. 80 milionów dolarów zostanie wypłaconych FINCEN i CFTC, podczas gdy 20 milionów dolarów może być zawieszone i zrekompensowane po tym, jak firma podejmie się przeglądów zleconych przez regulatorów.

CEO BitMEX Alexander Höptner napisał, że celem firmy jest rozszerzenie swoich usług i dywersyfikacja praktyk zatrudniania. Dodał, że odłożenie tych zarzutów prawnych w przeszłość “tylko przyspieszy naszą ewolucję i [umieści] nas mocno na właściwej ścieżce.”

Höptner i BitMEX nakreślili też różne praktyki KYC i weryfikacji użytkowników, w które giełda angażuje się od 2019 roku.

CFTC i FinCEN ujawniają szczegóły

Komunikat prasowy z CFTC wskazuje, że BitMEX został oskarżony o nielegalne prowadzenie platformy handlu kryptowalutami i naruszenie przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML).

Tymczasem FinCEN utrzymuje, że giełda kryptowalutowa umyślnie naruszyła ustawę o tajemnicy bankowej, nie tworząc solidnego programu AML. Przez okres ponad sześciu lat nie udało się jej utrzymać platformy identyfikacji klienta i raportować podejrzanej aktywności.

Regulatorzy zapewnią również, że BitMEX nie obsługuje klientów z siedzibą w Stanach Zjednoczonych. Zasada ta weszła w życie circa 2018.

Wiadomość ta pojawia się zaledwie jeden dzień po tym, jak amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd ogłosiła ugodę z inną dużą giełdą, Poloniex. Poloniex zobowiązał się do zapłaty 10 milionów dolarów.

bitmex logoreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.