Apple może mieć kłopoty przez kryptowaluty | Wiadomości | CrypS.

Apple może mieć kłopoty przez kryptowaluty

Apple ponownie ma problemy w związku z polityką dotyczącą blockchaina i NFT


Czy jego działanie zaburzy postęp technologii i rozwój najnowocześniejszych innowacji oraz rynku kryptowalut?

Apple pod ostrzałem polityków 

Gus Bilirakis i Jan Schakowsky – posłowie ze Stanów Zjednoczonych wysłali formalny list do CEO Apple – Tima Cooka – wyrażając swoje obawy związane z polityką sklepu App Store firmy z siedzibą w Kalifornii. Pismo dotyczy także potencjalnego wpływu wytycznych Apple’a na nowoczesne technologie, takie jak blockchain i tokeny NFT. W skierowanym wniosku padają pytania o to, czy wytyczne App Store mogą nieumyślnie hamować postęp i rozwój najnowocześniejszych innowacji.

Wytyczne App Store, a innowacje

App Store to sklep z aplikacjami i grami dla urządzeń Apple, takich jak iPhone, iPad czy Mac. App Store oferuje ogromną liczbę różnorodnych aplikacji, zarówno płatnych, jak i darmowych, które są sprawdzane pod kątem bezpieczeństwa i jakości (jeszcze przed dodaniem do sklepu).

Chociaż aplikacja oferuje bezpieczeństwo w zakresie złośliwego oprogramowania i płynne działanie, to prawodawcy zauważyli pewien wzorzec w podejściu firmy Apple do wytycznych sklepu. Właśnie za pomocą App Store, spółka czerpie korzyści z ograniczania funkcjonalności aplikacji kryptowalutowych. Politycy wskazali, że Apple osiąga to, wymuszając wydanie wersji ,,lite”, które generują zyski dla Apple i jednocześnie zmniejszają ogólną użyteczność aplikacji.

Jako dowód na to, wymienili kazus Axie Infinity z App Store. Prawodawcy zauważają, że choć Apple usprawiedliwia te ograniczenia jako sposób na zwiększenie bezpieczeństwa, to istnieje powszechne przekonanie, że firma może wykorzystywać App Store jako narzędzie do tłumienia konkurencji.

Rozumienie wytycznych Apple

Jednocześnie wskazano na wagę i znaczenie działania App Store na nowoczesne technologie i innowacje.

Nasz podkomitet pozostaje zaangażowany w promowanie pełnej przejrzystości i upewnienie się, że Big Tech jest pociągany do odpowiedzialności za monopolistyczne zachowania

– podkreślają politycy. 

Stwierdzili oni również, że mają zamiar stworzyć odpowiednie i sprawiedliwe podłoże dla branży. Dzięki temu amerykańska pomysłowość będzie mogła nadal rozwijać się bez nacisków monopolistycznych ze strony potentatów technologicznych. Co ciekawe, podobny list został wysłany wcześniej do Apple’e w odniesieniu do TikToka i innych aplikacji pochodzących z Chin, a które działają na App Store. Czy jedno pismo zmieni politykę giganta technologii? Obawiam się, że nie, jednak jest to miły gest pokazujący, że ktoś w tle czuwa nad potencjalnym monopolem. 
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.