Altcoiny mocno stracą przez te czynniki. CEO CryptoQuant wskazuje, czego się spodziewać | Wiadomości | CrypS.

Altcoiny mocno stracą przez te czynniki. CEO CryptoQuant wskazuje, czego się spodziewać

Co ciekawego w tym tygodniu na rynku kryptowalut

Chociaż w ostatnich dniach na rynku alternatywnych kryptowalut wiele z nich notuje skoki cenowe do najwyższych historycznie poziomów, to początek sezonu na altcoiny dopiero przed nami. Warto jednak mieć świadomość, że w czasie obecnej hossy ten rodzaj kryptowalut nie musi powtarzać schematu znanego z poprzednich cykli. 


  • Dyrektor generalny CryptoQuant ostrzega inwestorów, aby ci nie nastawiali się na ogromne skoki cenowe w czasie altseasonu.
  • Jak wskazuje, wiele kapitału, który mógłby przejść z bitcoina na altcoiny, trafi na inne rynki.

Czy ETF-y popsują zabawę w czasie altseasonu?

Mimo iż ostatnie dni na rynku kryptowalut zdecydowanie przyciągają o wiele więcej uwagi do altcoinów, niż bitcoina, co wynika z dynamicznych wzrostów cenowych wielu topowych projektów, to należy mieć na uwadze kilka istotnych faktów.

Wczoraj pisaliśmy o tym, że dane on-chain wskazują na fakt, iż tak zwana “ulica” jeszcze nie doświadczyła FOMO, które oznaczałoby, że wchodzimy w kolejny etap hossy, zbliżający nas powoli do jej ostatnich etapów.

Detaliści jak na razie dość ostrożnie podchodzą do tematu altcoinów i realizują zyski po ostatnich rajdach cenowych. Czy jednak oczekiwanie nadejścia “wielkiej pompy cenowej” altcoinów w 2025 roku ma sens?

Założyciel i dyrektor generalny platformy analitycznej CryptoQuantKi Young Ju – ostrzega uczula wszystkich, aby nie nastawiali się na to, że altcoiny na pewno będą późniejszymi beneficjentami wzrostów bitcoina, po tym jak jego inwestorzy zaczną przenosić swój kapitał do tego sektora.

Ju uważa, że rynek altcoinów, w przeciwieństwie do poprzednich cykli, nie doświadczy znaczącego napływu świeżej płynności pochodzącej z zysków od bitcoina. To natomiast może nieco utrudnić wzrost większości altów.

Dlaczego jednak tak się nie stanie? Ju wyjaśnia, że ekosystem bitcoina mocno się zmienia i tworzą się wewnątrz jego “nowe podmioty warstwy 2”.

Analityk ma tu dokładnie na myśli fundusze giełdowe (ETF-y) na rynku spot i futures na BTC, ale także akcje spółek wspierających bitcoina.

CEO CryptoQuant wymienił tutaj MicroStrategy (MSTR), czyli największego na świecie korporacyjnego HODLera cyfrowego złota.

Idąc dalej, Ju wyjaśnił, że przeniesienie kapitału z ekosystemu “Bitcoin L2” do altcoinów w tym przypadku nie jest możliwe.

Sezon na altcoiny nie jest już definiowany rotacją aktywów z rynku bitcoina. Wzrost wolumenu obrotu altcoinami nie jest napędzany przez pary z BTC, ale przez pary stablecoinów oraz fiatów, odzwierciedlając rzeczywisty wzrost rynku, a nie rotację aktywów

– wyjaśnił analityk.

Co więc należy zrobić, aby altcoiny rosły?

Ki Young Ju jest zdania, że rynek altcoinów ma przed sobą dwa rozwiązania.

Jednym z nich jest zbudowanie realnego ekosystemu pieniądza internetowego przy użyciu stablecoinów oraz BTC, aby następnie stworzyć jego “papierową wersję”, czyli instrumenty finansowe, do którego napływałby nowy kapitał.

Druga opcja, którą zaleca Ju, to wyszukiwanie przez inwestorów projektów, które mogą działać w jednej z dwóch wyżej opisanych alternatyw i trzymali je długoterminowo.

To jest możliwe, jeżeli na rynku zaczęłoby pojawiać się wiele funduszy giełdowych (ETF-ów) dedykowanych altcoinom. Ostatnie wyniki ETF-ów na ether pokazują, że popyt na takie rozwiązania jednak istnieje.

Wielu ekspertów spodziewa się, że zmiana środowiska regulacyjnego w USA wpłynie na to, że zaczną powstawać tego typu instrumenty finansowe dla takich altcoinów, jak SOL, XRP czy LTC.

Wnioski o utworzenie ich już czekają na biurkach komisarzy SEC.

Co ciekawego w tym tygodniu na rynku kryptowalut

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.