Algo Capital straciło do $2 mln przez jeden telefon | Wiadomości | CrypS.

Algo Capital straciło do $2 mln przez jeden telefon

Michał Misiura
haker z bitcoinem

Chodzi o komórkę Pabla Yabo – byłego CTO Algo. Hakerzy włamali się na urządzenie, które miało dostęp do gorących portfeli firmy. Wyprowadzali z nich od 1 do 2 mln dolarów, w postaci USDT i tokenów ALGO. 

Dyrektor ds. technicznych wziął na siebie odpowiedzialność za incydent i obiecał zwrócić większość skradzionych środków. Resztę kwoty dorzuci firma. Pablo Yabo zrezygnował ze stanowiska. Jego oświadczenie w sprawie, zamieszczone na portalu medium:

Jak powszechnie wiadomo, mój telefon został przejęty w zeszłym tygodniu przez hakerów, którzy byli w stanie ukraść fundusze z moich osobistych portfeli i gorących portfeli Algo Capital. Operacja przebiegła bardzo szybko, w ciągu kilku minut hakerzy uzyskali dostęp do poufnego pliku i wyprowadzili krypto-środki. Podzielili skradzione fundusze na wiele kont i przenieśli je wszystkie na różne giełdy. Biorę za to odpowiedzialność, dlatego osobiście pokryję większość strat, reszta zostanie zwrócona przez komplementariuszy Algo Capital.

Pablo Yabo napisał też, że atak dał mu wiele do myślenia oraz wskazał luki w zabezpieczeniach. Pomimo rezygnacji z funkcji dyrektora technicznego, nadal będzie współpracował z projektem.

Algorand – nowatorski blockchain, finansowany przez fundację Algo, ma być nową kryptowalutą, której ambicją jest wyznaczenie nowego standardu na rynku. Zespół kierowany przez profesora Silvio Micali, który ma na koncie m.in. nagrodę Turinga, opracował algorytm konsensusu zapewniający ogromną skalowalność i szybkość transakcji. Osiągi Pure Proof-of-Stake to czas przelewu do 5 sekund i 1000 transakcji na sekundę.

haker z bitcoinem



reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.