AI stworzyła pierwszy polski serial. Problem w tym, że wyszło... tak sobie | Wiadomości | CrypS.

AI stworzyła pierwszy polski serial. Problem w tym, że wyszło… tak sobie

AI

Powstała pierwsza polska produkcja filmowa, która została w całości stworzona przy użyciu AI. Efekt? No taki sobie.


  • Premierę miał polski serial, który powstał przy użyciu AI.
  • Efekt jest jednak niezbyt zadowalający.

AI stworzyła polski serial

„Alysia: Pomiędzy Gwiazdami a Ziemią” to polski serial, który został stworzony przy użyciu AI. Za projektem stoi wytwórnia filmowa z Rzeszowa, Bogaczewicz Film Studio.

Akcja serialu rozgrywa się w dalekiej przyszłości. Ludzkość żyje na statkach, które unoszą się nad Ziemią, ale też podbija kosmos. W czasie galaktycznych eskapad udaje się odkryć nową planetę, która jest już jednak zamieszkana i to przez bardzo zaawansowane formy życia. Przez cały serial śledzimy losy tytułowej astronautki Alysii, która wplątuje się w spisek, który może zagrozić ludzkości.

Pierwszy odcinek serialu jest dostępny na YouTube, na razie w polskojęzycznej wersji – warianty z językami angielskim, hiszpańskim, niemieckim, francuskim oraz japońskim mają pojawić się w sieci później. Jak widać twórcy mają spore ambicje!

Sponsorem całości jest Port Lotniczy Rzeszów – Jasionka. AI stworzyła postaci i scenografię, czyli wszystko to, co zobaczymy. Za scenariusz, montaż i muzykę odpowiedzialni są już ludzie. Muzykę skomponował Chris Bazan.

Coś tu nie gra!

Opis fabuły brzmi ciekawie (choć, dodajmy to, ile razy oglądaliśmy już coś takiego!), ale widzowie wskazują na niedoskonałości wizualne. „Jako reklama ptasiego mleczka może być, jako dzieło kultury jest kwintesencją kiczu i grafomanii”, „Wizualnie jest wspaniale, ale jeśli chodzi o postacie, wszyscy zachowują się jak roboty, nie mówiąc już o dialogach, które brzmią jak z syntezatora mowy” – można przeczytać w komentarzach.

I faktycznie, całość wygląda trochę jak zbiór cutscenek z gier komputerowych. Nie oznacza to, że serial należy ignorować – fani kina i nowinek technologicznych powinni go zobaczyć choćby z czystej ciekawości dla pobudzenia wyobraźni, bo tak może wyglądać kino przyszłości.

Z drugiej strony przed twórcami takich projektów jeszcze wiele pracy. Ludzkie oko bez problemu wyłapuje niedoskonałości i widzimy, że mamy do czynienia ze sztucznym tworem, a nie ludźmi. Wczesne produkcje AI mogą się więc brzydko zestarzeć – tak jak wczesne efekty CGI.

AI

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama
Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.