Acer padł ofiarą ataku ransomware. Hakerzy żądają 100 mln USD w Monero | Wiadomości | CrypS.

Acer padł ofiarą ataku ransomware. Hakerzy żądają 100 mln USD w Monero

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
creepy hacker - mask - blue face

Acer, tajwańska międzynarodowa firma produkująca sprzęt komputerowy i elektroniczny, jest kolejną firmą, która padła ofiarą ataku ransomware grupy REvil. Zgodnie z doniesieniami, sprawcy zażądali jednego z największych jak dotąd okupu w wysokości do 100 milionów dolarów. Napastnicy wymagają od firmy, aby ta wysłała im środki w Monero (XMR).

Acer należy do największych na świecie producentów sprzętu komputerowego i elektroniki. Przychody firmy przekraczają 230 miliardów dolarów (stan na 2019 rok).

Serwis BleepingComputer podał niedawno, że gigant padł ofiarą ataku ransomware. Jak czytamy, hakerzy publicznie ogłosili na swojej stronie internetowej udaną penetrację serwerów firmy Acer, jako dowód umieszczając zdjęcia skradzionych plików.

Napastnicy twierdzą, że zdobyli arkusze finansowe, korespondencję bankową, salda rachunków i wiele innych wrażliwych informacji.

acer ransomware

Raport ujawnił także ogromną kwotę, jakiej zażądali napastnicy – 50 milionów dolarów. Acer miał jednak możliwość skorzystania z 20% zniżki (10 milionów dolarów), jeżeli dokonałby wpłaty do ubiegłej środy. W momencie pisania tego artykułu nie wiadomo, czy firma zapłaciła żądaną kwotę. Jeśli jednak firma nie zapłaci do 28 marca, to okup podwoi się do 100 milionów dolarów.

Warto zauważyć, że Acer odmówił firmie BleepingComputer potwierdzenia, czy rzeczywiście padł ofiarą ataku ransomware. Zamiast tego, w oświadczeniu czytamy, że firma “zgłosiła niedawne nietypowe sytuacje” do odpowiednich organów LEA i DPA.

creepy hacker - mask - blue face

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.