Gigant gamingowy CAPCOM ofiarą ransomware | Wiadomości | CrypS.

Gigant gamingowy CAPCOM ofiarą ransomware

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
creepy hacker - mask - blue face

Ataki ransomware są jednym z najpopularniejszych przykładów kryptowalutowej działalności przestępczej w 2020 roku. Ich celem może stać się właściwie każda firma przechowująca wrażliwe dane. W tym tygodniu, hakerzy znaleźli sobie kolejną ofiarę. Jest nią gigant gamingowy Capcom.

Capcom jest korporacją stojącą za takimi hitami, takimi jak Devil May Cry, Resident Evil, Megaman czy Street Fighter.

Dane Capcom są warte 11 mln dolarów

Na początku listopada 2020 roku firma wydała oświadczenie, w którym informowała, że stała się celem ataku hakerskiego. Japońska korporacja nie omówiła charakteru ataku, a jedynie stwierdziła, że wstrzymała pewne operacje i powiadomiła władze:

Począwszy od wczesnych godzin porannych 2 listopada 2020, niektóre sieci Grupy Capcom doświadczyły problemów, które miały wpływ na dostęp do niektórych systemów, w tym poczty elektronicznej i serwerów plików. Przedsiębiorstwo potwierdziło, że było to spowodowane nieautoryzowanym dostępem strony trzeciej i że wstrzymało niektóre operacje w swoich sieciach wewnętrznych od 2 listopada.

Jednak ekspert ds. bezpieczeństwa cybernetycznego działający pod pseudonimem Pancak3lullz, był w stanie przeanalizować część kodu złośliwego oprogramowania. Ekspert stwierdził, że podczas ataku zostało wykorzystane ransomware opracowane przez grupę o nazwie “Ragnar Locker”.

Ragnar Locker był w stanie zaszyfrować 2000 urządzeń w sieciach Capcom. W zamian za klucz do rozszyfrowania prawie 2 terabajtów informacji, które są teraz niedostępne dla Capcom, hakerzy zażyczyli sobie 11 mln dolarów okupu w BTC.

Wśród zaszyfrowanych danych znajdują się pliki, paszporty, raporty sprzedaży, wyciągi bankowe, umowy oraz bazy danych zawierające strategiczne informacje.

Ransomware: Rosnący problem dla branży krypto

Rosnąca liczba ataków ransomware to kolejny mroczny rozdział dla branży kryptowalut. Większość hakerów żąda od ofiar płatności w Bitcoinie lub Monero. W ciągu ostatnich miesięcy ten rodzaj przestępstw stał się popularny do tego stopnia, że szacunkowo co 10 sekund z tego powodu cierpi jedna firma. Dla porównania, w 2016 roku był to jeden atak co dwie minuty.

Jedną z najbardziej znanych grup ransomware w ostatnim czasie jest REvil. W ostatnich miesiącach zaatakowały one znane osobistości, takie jak Donald Trump, Lady Gaga i Madonna. Ataki okupowe to niewątpliwie wyzwanie dla pokolenia, które w coraz większym stopniu polega na informacjach cyfrowych.

creepy hacker - mask - blue face

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.