Ledger łączy siły z Uniswap. Wielkie udogodnienie dla użytkowników | Wiadomości | CrypS.

Ledger łączy siły z Uniswap. Wielkie udogodnienie dla użytkowników

Uniswap
W tym artykule:

Uniswap postanowiło połączyć siły z  Ledgerem, umożliwiając tym samym swoim użytkownikom wymianę tokenów bezpośrednio za pośrednictwem portfeli self-custody i wprowadzając opcję łatwego podpisywania transakcji w środowisku DeFi.


  • Uniswap rozpoczyna kooperację z Ledgerem, producentem topowego sprzętowego portfela na kryptowaluty.
  • Dzięki współpracy użytkownicy będą mogli łatwiej wymieniać tokeny i korzystać z opcji bezpieczniejszego podpisywania transakcji.
  • Obie firmy podkreślają, że mają wspólny cel: zapewnić rynkowi łatwiejszy i bezpieczniejszy dostęp do rynku.

Uniswap współpracuje z Ledgerem

Uniswap Labs, twórcy zdecentralizowanej giełdy (DEX) Uniswap, i Ledger, czyli producent topowego sprzętowego portfela na kryptowaluty, ogłosili właśnie swoją współpracę.

Chodzi w praktyce o integrację interfejsu API Trading Uniswap z aplikacją do zarządzania aktywami kryptowalutowymi Ledger Live, co umożliwi ich użytkownikom wymianę tokenów bezpośrednio w Ledger Live, zachowując jednocześnie kontrolę nad swoimi aktywami za pośrednictwem sprzętowego portfela Ledger.

Mary-Catherine Lader, dyrektor operacyjna w Uniswap Labs, powiedziała mediom, że nowa współpraca jest częścią misji jej firmy, mającej na celu uproszczenie korzystania użytkowników z rozwiązań dostępnych na rynku.

Z kolei Ian Rogers, dyrektor ds. doświadczeń użytkownika i członek zarządu Ledgera, wskazał na jeszcze jeden element, którego zastosowanie umożliwi nowa współpraca: funkcję podpisywania transakcji przez API Uniswap w Ledger Live.

Przejrzyste podpisywanie to jedyny bezpieczny sposób, w jaki użytkownicy powinni autoryzować transakcje. Jeśli nie można tego zweryfikować, jest to zawodne

– zastrzegł.

Dzięki tzw. czytelnemu podpisowi szczegóły transakcji są czytelne dla człowieka, co pozwala użytkownikom dokładnie zrozumieć, co autoryzuje, eliminując przy tym „potrzebę uprawnień do podpisywania w ciemno”.

Portfel Uniswap oznaczony jako podatny na ataki hakerskie?

Nie wszystko jest jednak takie cudowne.

W dniu 13 stycznia ScaleBit, spółka zależna audytora bezpieczeństwa BitsLab, ostrzegła jednak, że aplikacja portfela Uniswap potencjalnie może być łatwym celem ataków hakerskich.

Ma posiadać pewną wadę, która może umożliwić atakującym „ominięcie mechanizmu uwierzytelniania portfela” i bezpośrednie pobranie „frazy początkowej” zapisanej na urządzeniu.

Uniswap nie odpowiedział jeszcze oficjalnie na te ostrzeżenie ze strony ekspertów.

Uniswap

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.