Stracicie pieniądze, nie róbcie tego - CryptoQuant ostrzega inwestorów kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Stracicie pieniądze, nie róbcie tego – CryptoQuant ostrzega inwestorów kryptowalut

Trading
W tym artykule:

Analiza CryptoQuant dot. poziomów dźwigni na scentralizowanych giełdach prowadzi do ważnego wniosku: inwestorom grozi ryzyko niewypłacalności. Muszą mieć się na baczności!


  • CryptoQuant przeanalizowało rynek dźwigni. Ostrzega przed wieloma giełdami.
  • CEO firmy odradza też korzystanie z urządzeń z Windowsem.

CryptoQuant ostrzega

CryptoQuant przeanalizowało rynek kontraktów terminowych z lewarem- chodziło o skalę, z której korzystają traderzy. Oceniło również kondycję finansową każdej giełdy kryptowalut, która umożliwia grę na dźwigni.

Zwiększony współczynnik dźwigni potencjalnie oznacza spore ryzyko dla inwestorów.

Obecnie rezerwy Binance w BTC, ETH i USDT dot. dźwigni przekroczyły otwarte pozycje.

Giełda ta może też pochwalić się najmniejszym, jak i najbardziej stabilnym współczynnikiem dźwigni w porównaniu z innymi większymi platformami. W grudniu ubiegłego roku odnotowała współczynnik 12,8, który teraz skoczył do 13,5. Ta stabilność łączy się ze znaczącym 2,6-krotnym wzrostem otwartych pozycji na rynku bitcoina, które wzrosły do ​​11,64 mld USD z zaledwie 4,45 mld USD.

Oznacza to, że platforma jest dobrze przygotowana do radzenia sobie z płynnością na rynku wraz z następującymi likwidacjami.

Z drugiej strony Deribit, Bybit, Gate.io i inne takie giełdy mają szczytowe wskaźniki dźwigni na poziomie odpowiednio 32, 86 i 106. Nie wygląda to więc dobrze.

CryptoQuant zwraca uwagę na rynek dźwigni nie bez powodu: obserwowanie tej części branży jest kluczowe w kontekście krachu FTX, jaki miał miejsce w listopadzie 2022 r.

Nie chodzi jednak tylko o dźwignię

Dyrektor generalny CryptoQuant, Ki Young Ju, ostrzegł do tego posiadaczy kryptowalut przed korzystaniem z systemów Windows i Android.

Uważa, że korzystanie z Macbooka lub iPhone’a znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo włamania się do aplikacji portfela.

System MacOS firmy Apple jest ogólnie uważany za oferujący wyższy stopień bezpieczeństwa, ponieważ jest zbudowany na systemie Unix. Może też pochwalić się również ciekawym sandboxingiem aplikacji. Wszystko to utrudnia włamanie się do czyjegoś portfela.

Dla porównania, np. Windows jest bardziej ryzykowny dla posiadaczy kryptowalut, ponieważ łatwiej w tym przypadku wgrać na komputer czy telefon wirusa. Pokazują to fakty: media piszą często o tym, że użytkownicy Windowsa nierzadko stają się ofiarami hakerów.

Podsumowując: jeżeli korzystacie z portfela mobilnego, lepiej trzymać większe środki za pomocą aplikacji, która jest zainstalowana na urządzeniu Apple’a.

Trading

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.