Miał haki na OpenAI? Został znaleziony martwy | Wiadomości | CrypS.

Miał haki na OpenAI? Został znaleziony martwy

Yield Protocol

26-letni Suchir Balaji upublicznił w tym roku szkodliwe dla firmy OpenAI dane. Teraz z kolei został znaleziony martwy w mieszkaniu w San Francisco. Służby podały już, co dokładnie się stało.


  • Balaji poinformował media o tym, że OpenAI łamało prawa autorskie. Wszystko w ramach prac nad ChatGPT.
  • Teraz został znaleziony martwy w mieszkaniu w San Francisco. Policja podała już szczegóły dot. tego, co się stało.

Uderzył w OpenAI

26-latek na początku tego roku przestał pracować dla OpenAI.

Twierdził, że producent narzędzia AI, ChatGPT, łamie prawo. O co chodziło?

W październiku przekazał gazecie „New York Times”, że spółka nie przestrzegała praw autorskich w czasie prac nad słynnym chatbotem. Wtedy świat dowiedział się, że Balaji pracował przez 4 lata w OpenAI, a dziś uważa, że “technologie takie jak ChatGPT szkodzą internetowi”.

W odpowiedzi na to, jak podają media:

Amerykańscy i kanadyjscy wydawcy mediów oraz grupa bestsellerowych autorów (w tym John Grisham), złożyli pozwy sądowe, twierdząc, że OpenAI nielegalnie wykorzystywała artykuły prasowe do szkolenia swojego oprogramowania.

OpenAI w odpowiedzi na kontrowersje publikowane na łamach stacji BBC, przekazało, że ich oprogramowanie jest „oparte na dozwolonym użytku i powiązanych międzynarodowych zasadach praw autorskich, które są uczciwe dla twórców i wspierają innowacje”.

Z pewnością jednak rewelacje, które wyciągnął na wierzch Balaji, nie pomogą firmie, której działalność i tak wzbudza już kontrowersje.

Jaki był powód zgonu? Czy ktoś pomógł mu umrzeć?

W tym kontekście pojawia się oczywiste podejrzenie, że 26-latek został zamordowany. Sensacyjny scenariusz pisze się wręcz sam.

Prawda jest jednak o wiele bardziej smutna i tragiczna. Balaji został znaleziony martwy w swoim mieszkaniu w San Francisco. Policja stwierdziła jednak, że sam odebrał sobie życie. Nie wiadomo, jaki był powód, może cierpiał na depresję czy na inną ciężką chorobę.

OpenAI od dawna jest posądzane o to, że w swoich pracach – szkoleniu ChatGPT – wykorzystuje treści artykułów i książek, które są jednak objęte prawami autorskimi. Tym samym łamie prawo.

Yield Protocol

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.