Kolejne kłopoty Nvidii. Sąd odrzuca apelację ws. pozwu zbiorowego dot. górników bitcoina | Wiadomości | CrypS.

Kolejne kłopoty Nvidii. Sąd odrzuca apelację ws. pozwu zbiorowego dot. górników bitcoina

CEO Invidii Jensen Huang

Nvidia przegrała sprawę w Sądzie Najwyższym. Chodzi o pozew inwestorów, którzy twierdzą, że ta zaniżyła sprzedaż koparek do kryptowalut.


  • Nvidia ma problemy prawne: chodzi o pozew zbiorowy inwestorów.
  • Firma ma też problemy w Chinach.

Nvidia ma problemy

Nvidii zarzuca się wprowadzenie inwestorów w błąd co do wielkości sprzedaży koparek do kryptowalut. Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych oddalił apelację firmy o oddalenie pozwu.

Sędziowie wydali 11 grudnia krótkie, jednozdaniowe postanowienie, oddalając apelację Nvidii bez podania żadnego wyjaśnienia. Ta decyzja przywraca orzeczenie sądu apelacyjnego, który wznowił pozew, pierwotnie oddalony przez sąd okręgowy w Kalifornii w marcu 2021 r.

O co jednak dokładnie chodzi? O to, że grupa akcjonariuszy Nvidii twierdzi, że firma ukryła ponad 1 miliard USD, jakie wygenerowała sprzedaż GPU.

Dyrektor generalny Jensen Huang zaniżył rzekomo wolumen sprzedaży produktów.

Oczywiście powyższe mogło mieć wpływ na decyzje inwestorów. W pozwie zarzucili oni, że sprzedaż GPU firmy Nvdia była wspierana przez sprzedaż koparek. Wskazali w pozwie na moment, w którym sprzedaż załamała się.

Stało się to w momencie, gdy na rynku kryptowalut doszło do rozpoczęcia się bessy. Cena akcji Nvidii spadła wtedy o prawie 30% w ciągu dwóch dni.

Nvidia broni się tym, że ​​pozew opiera się na sfabrykowanych danych.

Problemy w Chinach

Na tym zmartwienia spółki się nie kończą. Firma ma też problemy w Chinach.

By pojąć problem, trzeba cofnąć się do 2020 roku. Wtedy to rząd z Pekinu zatwierdził kupienie przez Nvidię spółki Mellanox Technologies za 6,9 miliarda USD.

Warunkiem było to, że Mellanox zobowiązało się do udostępniania nowych technologii swoim konkurentom w ciągu 90 dni. Powód? Chodzi o zapewnienie równych szans na rynku wszystkim graczom.

Problem w tym, że – jak twierdzą Chiny – Nvidia nie dotrzymała obietnicy, co sprowokowało działania władz.

Przejęcie Mellanox było zaś szczególnie ważne, bowiem pozwoliło Nvidii zintegrować zaawansowane rozwiązania sieciowe z procesorami graficznymi. To z kolei wzmocniło pozycję spółki na rynku AI.

Nie wiadomo, jak zakończą się obie sprawy, ale mogą zapowiadać głębszą korektę na rynku jej akcji.

CEO Invidii Jensen Huang

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.