Sora od OpenAI jest już dostępna! Fani jednak chyba nie tego oczekiwali... | Wiadomości | CrypS.

Sora od OpenAI jest już dostępna! Fani jednak chyba nie tego oczekiwali…

OpenAI Sora

Amerykański startup stojący za ChatGPT udostępnił wczoraj do publicznego użytku zapowiadany od kilku miesięcy generator video AI o nazwie Sora. Jednakże nie wszyscy użytkownicy mogą cieszyć się z dostępu do narzędzia, wobec którego od początku pokładano wielkie oczekiwania. 


  • OpenAI udostępniło wczoraj swój model do generowania filmów przy pomocy AI.
  • Niestety Sora nie jest dostępna na terenie Europy.
  • Generowane za jej pomocą filmy posiadają także specjalny znak wodny.

OpenAI w końcu wypuściło Sorę, jednakże czy jest się czym zachwycać?

Gdy w lutym tego roku dowodzona przez Sama Altmana firma zaprezentowała światu pierwsze efekty działania swojego generatora video AI, wiele osób piało z zachwytu, jakie to świetne produkcje wychodzą spod jego ręki.

Potem otrzymywaliśmy informacje dot. opóźnień jego publicznej premiery, co tłumaczono potrzebą przeprowadzenia jeszcze kilku kluczowych testów.

Klienci OpenAI zaczęli się już powoli denerwować i nawet część z nich zastanawiała się nad porzuceniem płatnej subskrypcji ChatGPT.

Wczoraj, tj. 9 grudnia, Sora została w końcu udostępniona do publicznego użytku, ale… nie dla wszystkich.

Z nowego generatora video AI nie mogą korzystać użytkownicy z Europy (w tym również Wielkiej Brytanii) oraz Chin.

W przypadku Starego Kontynentu można uznać to za policzek wymierzony w użytkowników, którzy płacą za wersję ChatGPT Plus lub ChatGPT Pro.

Oczywiście, geoblokady zawsze można jakoś obejść, jednakże czy jest czym się zachwycać?

Sora na dany moment pozwala generować filmy do maksymalnie 20 sekund długości. Dostępne rozdzielczości to 720p oraz 1080p, czyli przy obecnych standardach audiowizualnych nic specjalnego.

Co więcej, każdy z filmów zawiera znak wodny. Tak więc od razu widać, że dana animacja jest tworzona przez sztuczną inteligencję.

To jest wczesna wersja Sory. Nie jest idealna, popełnia błędy. Uważamy jednak, że jest to punkt, w którym jest to naprawdę przydatne w zwiększaniu ludzkiej kreatywności

– komentuje Will Peebles, naukowiec techniczny OpenAI.

Warto również wspomnieć o kontrowersjach dot. tego, w jaki sposób uczono Sorę, aby ta generowała filmy. 

OpenAI Sora

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.