Oto powód, dla którego ludzie inwestują w kryptowaluty - wskazuje Bitget Research | Wiadomości | CrypS.

Oto powód, dla którego ludzie inwestują w kryptowaluty – wskazuje Bitget Research

Autor: Partnerzy
Bitget

Zespół ds. badań Bitget (Bitget Research), ramię badawcze wiodącej na świecie giełdy kryptowalut i firmy Web3 – Bitget – opublikował kompleksowe badanie wskazujące na korelację między rosnącą aktywnością związaną z kryptowalutami na Telegramie a globalną adopcją kryptowalut. Dane dot. Afryki oraz Europy Wschodniej jako kluczowych regionów w zakresie pozyskiwania użytkowników kryptowalut, co jest napędzane rosnącym wykorzystaniem Telegramu. 


  • Użytkownicy w wieku 18-44 lat dominują statystyki zarówno w zakresie kryptowalut, jak i korzystania z Telegrama, przyciągani przez potencjał DeFi.
  • Europa Zachodnia pozostaje w tyle za Europą Wschodnią i Afryką pod względem wzrostu popularności kryptowalut ze względu na zaostrzające się przepisy.
  • Azjatyccy inwestorzy w wieku 18-39 lat stanowią 90% użytkowników kryptowalut, a tuż za nimi plasują się użytkownicy z Europy Wschodniej w grupie wiekowej 35-44 lat.
  • Głównymi czynnikami sprzyjającymi adopcji kryptowalut są niestabilność gospodarcza, ograniczony dostęp do usług bankowych, duża liczba młodych ludzi obeznanych z technologią oraz aktywny rozwój innowacji w branży finansów cyfrowych.

Bitget ujawnia: Telegram huczy od kryptowalutowego boomu w Afryce i Europie Wschodniej!

Raport opublikowany przez zespół ds. badań Bitget miał na celu wskazanie głównych czynników, które przyczyniają się do wzrostu liczby nowych użytkowników kryptowalut w regionach objętych badaniem – Azji, Afryce i Europie Wschodniej.

W badaniu przeanalizowano dane dotyczące pozyskiwania nowych użytkowników i wzrostu grup na Telegramie związanych z kryptowalutami w Azji, Afryce i Europie Wschodniej od stycznia 2023 r. do sierpnia 2024 r.

Analizując wskaźniki takie jak rozkład wieku i dynamika grup, Bitget porównał te wschodzące rynki z rozwiniętymi regionami, aby zidentyfikować kluczowe czynniki ekonomiczne i technologiczne napędzające adopcję kryptowalut.

Głównymi grupami demograficznymi uwzględnionymi w badaniu były Pokolenie Z, Millenialsi, Pokolenie X, Baby Boomers i Ciche pokolenie. Szczegółowa analiza wyników raportu wskazuje, że grupa wiekowa 25-34 lata stanowi prawie 30% użytkowników Telegrama, a za nią plasują się użytkownicy w kategoriach wiekowych 18-24 lata i 35-44 lata.

Przedstawiciele grupy wiekowej 18-34 lata są najbardziej aktywni na komunikatorze zarówno pod względem adopcji kryptowalut, jak i korzystania z mediów społecznościowych.

Millenialsi w wieku 28-43 lat stanowią największą grupę użytkowników kryptowalut na poziomie 44,3% i są reprezentowani w grupie wiekowej 25-34 lat na Telegramie, gdzie stanowią 29,4% użytkowników.

Pokolenie Z stanowi 17,8% użytkowników kryptowalut – tacy użytkownicy uważają się za „cyfrowych tubylców”. Pokolenie X stanowi 28,6% użytkowników kryptowalut i 23,8% użytkowników Telegramu, a użytkownicy w wieku do 45 lat stanowią 21,6%.

Osoby z wyżu demograficznego (Baby Boomers) stanowią zaledwie 8,2% użytkowników kryptowalut, a ich obecność na Telegramie (użytkowników w wieku powyżej 45 lat) to 21,6%.

Raport prześledził dane do 2023 roku i ujawnił, że w ciągu ostatnich 20 miesięcy Afryka wykazała wzrost liczby kont użytkowników o 189% – do ponad 3 milionów. Na drugim miejscu znajduje się Azja, gdzie inwestorzy w wieku 18-39 lat stanowią 90% użytkowników kryptowalut, co zwiększa adopcję technologii.

Użytkownicy z Europy Wschodniej przodują pod względem wykorzystania kryptowalut za pośrednictwem Telegramu, głównie w Rosji i na Ukrainie, jako sposobu na obejście sankcji i wpływu zmienności walut.

Europa Zachodnia pozostaje w tyle ze względu na regionalne ograniczenia regulacyjne. Przewagę Afryki pod tym względem można wytłumaczyć jej młodą populacją – ponad 56,5% mieszkańców ma mniej niż 25 lat.

Zespół Bitget podsumowuje raport stwierdzeniem, że oczekuje się, że rynek kryptowalut w Afryce osiągnie 53,89 mln użytkowników do 2025 r., a Nigeria i RPA będą czołowymi pod tym względem krajami. Azjatyccy użytkownicy plasują się tuż za nimi, a 30,5% z nich jest w wieku poniżej 25 lat, co podkreśla znaczny potencjał przyszłego wzrostu.

Europa Wschodnia jest równie ważna pod tym względem, głównie ze względu na pozycjonowanie kryptowalut jako alternatywy dla tradycyjnych finansów ze względu na niepewność gospodarczą w tych regionach.

Informacje o Bitget

Założona w 2018 r. platforma Bitget jest wiodącą na świecie giełdą kryptowalutową i firmą Web3. Obsługując ponad 45 milionów użytkowników w ponad 150 krajach i regionach, giełda Bitget jest zaangażowana w pomaganie użytkownikom w inteligentniejszym handlu dzięki pionierskiej funkcji copy tradingu i innym rozwiązaniom handlowym, oferując jednocześnie dostęp w czasie rzeczywistym do cen bitcoina, cen etheru oraz innych kryptowalut.

Wcześniej znany jako BitKeep, Bitget Wallet to światowej klasy wielołańcuchowy portfel krypto, który oferuje szereg kompleksowych rozwiązań i funkcji Web3, w tym funkcjonalność portfela, swap tokenów, Marketplace NFT, przeglądarkę dAppów i wiele innych.

Bitget stoi na czele procesu szerzenia adopcji kryptowalut poprzez strategiczne partnerstwa, takie jak rola oficjalnego partnera kryptowalutowego najlepszej ligi piłkarskiej na świecie — LALIGA, na rynkach Europy Wschodniej, Azji Południowo-Wschodniej i Ameryki Łacińskiej, a także globalne partnerstwo z najlepszymi tureckimi sportowcami narodowymi, takimi jak Buse Tosun Çavuşoğlu (mistrzyni świata w zapasach), Samet Gümüş (złoty medalista w boksie) i İlkin Aydın (członkini reprezentacji narodowej w siatkówce), aby zainspirować globalną społeczność do przyjęcia przyszłości kryptowalut.

Bitget

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.