Kraken wprowadza restaking Ethereum do swojej oferty! | Wiadomości | CrypS.

Kraken wprowadza restaking Ethereum do swojej oferty!

W tym artykule:

Topowa giełda kryptowalut Kraken ogłosiła właśnie wprowadzenie u siebie restakingu Ethereum za pośrednictwem EigenLayer. Co to oznacza? W praktyce umożliwi to użytkownikom, którzy już stake’owali swoje ETH na tej platformie, wspieranie etherem inteligentnych kontraktów i zarabianie na tym tokenów AVS.


  • Kraken oferuje staking ETH.
  • Usługa zostaje jednak rozbudowana o nowe możliwości, które sprawiają, że będzie dzięki niej można zarobić nie tylko ETH, ale tokeny AVS.
  • Do tego usługa ma wspierać działanie nie tylko Ethereum, ale też inteligentnych kontraktów.

Kraken znów oferuje ci staking ETH

Nowa funkcja na Krakenie umożliwi posiadaczom ETH zarabianie na stakingu. W tym celu będą oni wykorzystywać swoje stake’owane ethery, by zabezpieczyć zdecentralizowane aplikacje zbudowane na EigenLayer.

Spółka zależna Krakena, Staked, operator EigenLayer, będzie w tym projekcie walidatorem, oferując klientom giełdy usługę, która zwykle jest dostępna tylko dla klientów instytucjonalnych.

Nie chodzi jednak tylko o generowanie zysków za pomocą stakingu, ale pozwolenie inwestorom na “dołożenie” swojego wkładu w bezpieczeństwo zdecentralizowanych aplikacji zbudowanych na Ethereum.

Opcja Actively Validated Services (AVS) pozwoli więc klientom Krakena na generowanie dodatkowych nagród, oprócz zwykłych “odsetek” za staking w sieci Ethereum.

Zarabiaj nie tylko ETH, ale też tokeny

Wspomniane dodatkowe nagrody będą wypłacane nie w ETH (jak ma to miejsce w przypadku stakingu), ale w tokenach AVS reprezentujące zdecentralizowane aplikacje, które restaking ETH pomaga zabezpieczać. Stake’ujący będą więc nagradzani nie tylko za wspieranie sieci Ethereum, ale też wspomnianych aplikacji.

Restaking ETH oferuje też minimalny 7-dniowy okres powierniczy, który jest dodawany do nieograniczonego okresu potrzebnego do odblokowywania aktywów w blockchainie Ethereum.

Nie wszystko jest jednak tak kolorowe. Restaking ETH może generować także pewne dodatkowe ryzyka w stosunku do prostego stakingu ETH: chodzi o ryzyko związane z inteligentnymi kontraktami, ponieważ w operację zaangażowanych jest więcej inteligentnych kontraktów.

To zaś oznacza, że jeżeli  w tych ostatnich wystąpią wady kodu, mogą zostać wykorzystane przez przestępców czy po prostu doprowadzić do różnych problemów.


Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.