To ON był Satoshim Nakamoto? Mamy nowy trop! | Wiadomości | CrypS.

To ON był Satoshim Nakamoto? Mamy nowy trop!

Twórca bitcoina
W tym artykule:

W końcu wiemy, kto stworzył bitcoina? Miałby być to nieżyjący już kryptograf i obrońca prawa do prywatności – Len Sassaman.


  • Len Sassaman miałby być Satoshim Nakamoto.
  • Spekulacje dot. jego osoby powróciły wraz z oczekiwaniem na premierę dokumentu HBO o bitcoinie.

Satoshi Nakamoto to on?

Zmarły informatyk i obrońca prawa do prywatności – Len Sassaman – nagle stał się osobą znaną w środowisku kryptowalut.

Pojawiają się spekulacje dot. tego, że to on był Satoshim – legendarnym, ale wciąż anonimowym twórcą bitcoina. Wszystko dzieje się w czasie, gdy czekamy na premierę dokumentu HBO o BTC.

Czy w tych ostatnich teoriach jest jednak choć ziarno prawdy – najbardziej zainteresowany mógł być Satoshim Nakamoto?

Leonard Harris Sassaman jest postacią dość tajemniczą i niewiele wiemy o wczesnych latach jego życia. Wiadomo, że uczęszczał do prestiżowej szkoły prywatnej w swoim rodzinnym stanie Pensylwania.

Miał być cudownym dzieckiem i już wtedy interesować się kryptografią. Z kolei jako nastolatek zamiast założyć ramoneskę i słuchać heavy metalu lub zostać fanem rapu, wybrał cypherpunk. To ruch, który koncentrował się na kryptografii, i promował idee wolności oraz prywatności w sieci.

Sassaman jako członek ruchu poznał Davida Chauma, który pojawia się już w oficjalnej historii bitcoina, jako jeden z naukowców, którzy zainspirowali Satoshi’ego.

Sassaman pracował nad takimi projektami jak oprogramowanie Pretty Good Privacy i jego aktualizacja GNU Privacy Guard. On i jego żona, Meredith Patterson, założyli nawet własny startup, SaaS Osogato.

Niestety życie tego ciekawego człowieka zakończyło się i przedwcześnie, i zarazem tragicznie – popełnił samobójstwo 3 lipca 2011 r. w wieku jedynie 31 lat. Upamiętniono jego osobę w bloku 138725 blockchaina Bitcoina.

Sama Patterson oświadczyła już publicznie, że ​​nie wierzy, że jej mąż był Satoshim Nakamoto.

A może jednak?

To ostatnie powinno zamknąć dyskusję, ale istnieją dowody, które sugerują, że Sassaman mógł jednak stać za BTC.

Po pierwsze, bohater tego tekstu pozostawił po sobie imponującą listę publikacji czy prezentacji z różnych konferencji. Jego wiedza była wystarczająca, by stworzyć coś takiego jak Bitcoin. Był też członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Kryptografii Finansowej.

Do tego dochodzi analiza językowa, która dostarcza dowodów na to, że Sassaman mógł być wynalazcą Bitcoina. Ponadto Nakamoto zamilkł na zawsze na dwa miesiące przed jego śmiercią.

Czy więc tożsamość Satoshiego w końcu została odkryta? Nie i chyba już nigdy nie będziemy wiedzieli, kto zaprojektował pierwszy blockchain świata.

Zresztą możliwe, że ten ostatni był dziełem paru osób, np. Hala Finney’a, Sassamana i jeszcze kogoś? Ten wariant zaskakująco rzadko bierze się pod uwagę.

Twórca bitcoina

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.