Polski bank uruchamia specyficzną usługę związaną z BTC i ETH | Wiadomości | CrypS.

Polski bank uruchamia specyficzną usługę związaną z BTC i ETH

Alior Bank kryptowaluty
W tym artykule:

Alior oferuje usługę związaną z kryptowalutami. Tak, polski bank otwiera się na bitcoina! Oferta jest jednak dość specyficzna.


  • Alior Bank oferuje CFD na BTC i ETH.
  • Instytucja otwiera się na kryptowaluty mimo polityki, jaką od lat prowadzi KNF.

Alior otwarty na  bitcoina? No prawie…

Na polskim rynku bankowym mamy pewien przełom. Alior Bank umożliwia handel kontraktami CFD na BTC i ETH.

Czym są kontrakty CFD (skrót od Contract for Difference)? To instrumenty finansowe. A dokładniej: kontrakty na różnicę kursową.

Ma to ogromne znaczenie. Inwestując w kryptowaluty za pomocą CFD nie staniesz się właścicielem instrumentu bazowego, czyli w tym wypadku bitcoina czy etheru. Będziesz mógł jednak spekulować w kwestii ruchu kursu. Jako inwestor CFD masz jasne zadanie: musisz przewidzieć, czy cena pójdzie w górę, czy w dół.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 74% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty twoich pieniędzy

– ostrzega bank na swojej stronie.

Jak zaś można inwestować w kryptowalutowe CFD za pomocą Aliora? Minimalna wartość zlecenia to 0,01 BTC lub 0,05 ETH. Musisz dysponować depozytem na poziomie 50%. Prowizja biura maklerskiego od pojedynczej transakcji wynosi 0,15%.

Zmiana polityki?

Nowe ogłoszenie banku jest o tyle ciekawe, że Alior to bank powiązany ze Skarbem Państwa. Polska to zaś kraj, którego władze dotąd podchodziły do kryptowalut może nie wrogo, ale też nie po przyjacielsku.

Przez wiele lat kryptofirmy w naszym kraju borykały się z problemem zamykania rachunków bankowych. Sprawą tą zajmowało się nawet Polskie Stowarzyszenie Bitcoin, które wystosowało oficjalne pismo z prośbą o interwencję do Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Efekt? Niewielki. Instytucje równie oficjalnie odpowiedziały, że problemu właściwie nie dostrzegają.

Wątpliwe jednak, by Alior podjął decyzję o otwarciu się na kryptokontrakty bez konsultacji z władzami. Może więc i na tym polu czeka nas zmiana na dobre?

Alior Bank kryptowaluty

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.