Tokeny z tej kategorii doznały wzrostu po wypowiedzi Vitalika Buterina | Wiadomości | CrypS.

Tokeny z tej kategorii doznały wzrostu po wypowiedzi Vitalika Buterina

Tokeny prywatności
W tym artykule:

Współzałożyciel Ethereum ujawnił, jak ważną rolę w jego opinii odgrywa prywatność w transakcjach kryptowalutowych. Po tym, gdy przedstawił swoje poglądy na ten temat, kursy niektórych tokenów skoncentrowanych na tym aspekcie doznały silnych wzrostów.


  • Vitalik Buterin uważa, że prywatność ma duże znaczenie w transakcjach kryptowalutowych,
  • Słowa rosyjsko-kanadyjskiego programisty zostały szybko podchwycone przez spekulantów, powodując wysoki wzrost cen tokenów skoncentrowanych na prywatności.

Vitalik Buterin docenia prywatność 

Niedawno wśród społeczności wirtualnych walut pojawiły się doniesienia o tym, iż współzałożyciel Ethereum użył narzędzia RailGun chroniącego prywatność do ukrycia swoich transakcji. Zgodnie z najnowszym wpisem opublikowanym przez popularnego dziennikarza Colina Wu, znanego na platformie X, jako Wu Blockchain, programista ten przetransferował 100 ETH do protokołu prywatności Railgun. 

Wspomniane narzędzie pozwala na dokonywanie prywatnych transakcji w sektorze DeFi. Co więcej, w ciągu ostatnich 6 miesięcy Vitalik Buterin podobno wchodził w interakcję z Railgun używając niewielkich ilości ethera praktycznie co miesiąc. 

Ceny tej grupy tokenów wzrosły

Po pojawieniu się wspomnianych informacji oraz po oświadczeniu ze strony współzałożyciela ETH na temat przychylności wobec prywatnych transakcji, kursy tokenów skoncentrowanych na tym aspekcie zaczęły rosnąć. Wzrostów doznały m.in. wirtualne waluty tj. monero (XMR), zcash (ZEC), horizen (ZEN).

W jednym ze swoich najnowszych postów na X, Vitalik Buterin zaznaczył, że prywatność jest normalna. Dodatkowo pochwalił on RailGun za innowacyjną pulę, która znacznie utrudnia oszustom dostęp do swojego rozwiązania, bez narażania prywatności innych użytkowników. 

Współzałożyciel ETH wierzy, że narzędzia przeznaczone do ochrony prywatności mogą stworzyć środowisko sprzyjające zaufaniu i przejrzystości w transakcjach dokonywanych w przestrzeni zdecentralizowanych finansów.

Udostępnił więc artykuł, którego współautorem jest Jacob Illum i kilka osób, w którym to omówiono korzyści płynące z tego typu rozwiązań. 

Publiczna pochwała ze strony Vitalika Buterina pozytywnie wpłynęła na token przynależny do RailGunRAIL. Okazuje się, iż jego cena wzrosła o około 250% do okolic 1,79 dol.

RAILUSDT
Wykres RAIL/USDT. Źródło: tradingview.com

Atak ze strony regulatorów

Podczas gdy współzałożyciel Ethereum wyraża uznanie dla projektów zapewniających prywatność w przestrzeni kryptowalut, organy regulacyjne wzmocniły niedawno swoją kontrolę wobec protokołów prywatności.

W efekcie kilka dużych giełd musiało wycofać swoje wsparcie dla tokenów skoncentrowanych na takich aspektach w obawie przed surowymi karami. 

Tokeny prywatności

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.