Liczba wielorybów BTC spadła do poziomu z 2019 roku | Wiadomości | CrypS.

Liczba wielorybów BTC spadła do poziomu z 2019 roku

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
wieloryby btc
W tym artykule:

Na dzień 19 lutego liczba “wielorybów” na rynku BTC spadła do 2027. Jest to najniższy poziom od sierpnia 2019 roku, kiedy takich portfeli było 2023.


Kim są “wieloryby”? To nazwa nadana posiadaczom BTC, którzy mają 1000 BTC (prawie 25 milionów dolarów na dzień dzisiejszy) lub więcej na swoim portfelu. Wzrost liczby “wielorybów” często oznacza zmianę sentymentu rynkowego i większe zaufanie inwestorów do danego aktywa.

Z kolei spadek liczby takich portfeli to niedźwiedzi sygnał. Co ciekawe, liczba wielorybów osiągnęła nowe minimum w czasie, gdy BTC jest na fali wzrostowej.

wieloryby btc

“Mega wieloryby” i “krewetki”

Należy zauważyć, że wśród inwestorów są również posiadacze z kapitałem przekraczającym 10 tys. BTC (tzw. mega wieloryby). Co dziwne, ich zachowanie znacznie mniej koreluje z sytuacją na rynku.

Według Glassnode, takich portfeli jest obecnie 117. To blisko maksimum z października 2018 roku – wynoszącego 116 sztuk.

Jeśli chodzi o “krewetki” (portfeli przechowujących mniej niż 1 BTC), ich liczba również spada. To jest jednak dość proste do wyjaśnienia – realizują oni krótkoterminowe zyski.

Z drugiej strony wzrosła liczba adresów przechowujących co najmniej 1 BTC. Jest ich obecnie 982 tysiące. Dla porównania, w lutym 2022 roku, gdy rynek jeszcze nie doświadczył krachu, było ich 814 tysięcy.

wieloryby btc

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.