Piramida finansowa źródłem wzrostu opłat w sieci Ethereum | Wiadomości | CrypS.

Piramida finansowa źródłem wzrostu opłat w sieci Ethereum

Autor: Marek Lesiuk
Ethereum network overload

Jak donosi portal The Block, w sieci Ethereum panuje ostatnio przeciążenie, co z kolei skutkuje wzrostem kosztów obsługi operacji. Przyczyną tego zjawiska ma być nadzwyczajna aktywność sieciowa – najprawdopodobniej wywołana przez „pracę” piramidy finansowej.

Chodzi tutaj o “projekt” MMM BSC, z którym powiązana ma być osoba niejakiego Siergieja Mavrodiego, kojarzonego ze scamem wokół tokena „Mavro”. Jak określa swój projekt firma – jest on tworzony przez „społeczność zwykłych ludzi, którzy bezinteresownie pomagają sobie nawzajem. Jest to globalny fundusz wzajemnej pomocy”. Cóż, jak wiadomo, scammerzy wprost słyną z bezinteresowności…

Oficjalna strona firmy twierdzi, że prowadzi ona całkowicie bezpieczne, niepowiązane z wysokim ryzykiem przedsięwzięcie, którego uczestnicy zarobić mogą nawet 30% (!) miesięcznie (!) w stosunku do powierzonych środków. Ma ona wykorzystywać w swoich działaniach stablecoina Paxos Standard (PAX).

Liczba uczestników przedsięwzięcia, noszącego zdaniem analityków The Block wszelkie cechy scamu na olbrzymią skalę, niestety stale rośnie (zwabiła ona póki co 4 tys. zainteresowanych). Duża ilość operacji wewnątrz piramidy obciąża jednocześnie wykorzystywaną przezeń sieć Ethereum.

Działalność piramidy ma w związku z tym „zapychać” obecnie nieomal 10% przepustowości mocy obliczeniowej sieci, używanej do obsługi transakcji i operacji.

Ethereum network overload

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.