Prawie 20% bloków w nowym Ethereum jest tworzonych przy użyciu MEV-boost | Wiadomości | CrypS.

Prawie 20% bloków w nowym Ethereum jest tworzonych przy użyciu MEV-boost

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
ethereum
W tym artykule:

18% bloków w sieci Ethereum zostało wygenerowanych przy użyciu MEV, zapewniając walidatorom dodatkową nagrodę za staking.


Deweloper Elias Simos uzyskał te wyniki po przeanalizowaniu pierwszych 24 500 bloków od czasu The Merge. Dzięki MEV-boost, korzystający z niego walidatorzy byli w stanie wygenerować 122% więcej przychodów. Wygenerowane przez nich bloki zawierały o 41,4% więcej transakcji.

Na dodatek MEV-boost wyeliminował puste i brakujące bloki. Wśród tych walidatorów, którzy nie korzystali z tej funkcjonalności, analityk znalazł je odpowiednio w 1,2% i 1,5% przypadków.

Według mevboost.org absolutnym liderem w MEV jest Flashbots (80,98% udziału). Sześć innych repeaterów – bloXroute Max Profit, bloXroute Ethical, bloXroute Regulated, Blocknative i Eden – odpowiada za pozostałe 19,02%.

mevboost

Pojedynczy punkt awarii

Taka zależność rodzi obawy o pojedynczy punkt awarii ekosystemu. Użytkownicy mogą wyciągnąć podobne wnioski z danych z Santiment. Firma analityczna wskazuje, że 46,15% wszystkich węzłów na Proof-of-Stake w Ethereum pochodzi z zaledwie dwóch adresów.

Dla przypomnienia, eksperci z Nansen oszacowali, że Coinbase, Kraken, Binance i Lido Finance odpowiadały za 61,25% wszystkich eterów przechowywanych w blockchainie.

Wcześniej CTO Bitfinexa i Tethera – Paolo Ardoino powiedział, że aktualizacja nie rozwiązuje problemów Ethereum, w tym braku decentralizacji i skalowalności.

ethereum

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.