Naukowcy twierdzą, że fani BTC to psychopaci | Wiadomości | CrypS.

Naukowcy twierdzą, że fani BTC to psychopaci

Autor: Anna Sutowicz
Redaktor: Albert Czajkowski
Fani kryptowalut to psychopaci, sadyści i narcyzi

Według naukowców z Queensland University of Technology wśród przeciętnych fanów kryptowalut znajdują się psychopaci, sadyści i narcyzi. I często jest tak, że zysk nie jest dla nich jedynym powodem inwestycji. Skąd takie wnioski? 


Inwestycja w krypto nie tylko dla zysku

Chociaż niewątpliwie częstym powodem inwestowania w kryptowaluty jest nadzieja na wysoki zysk, to także “ciemne cechy osobowości” napędzają kupowanie krypto. Zespół ekspertów z Queensland University of Technology przeprowadził niedawno ankietę wśród ponad 500 osób. Naukowcy chcieli wyznaczyć cechy osobowości, które są najczęstsze wśród entuzjastów kryptowalut. Do badania wykorzystali m.in. standardowe testy psychologiczne.

Ciemna tetrada wśród inwestorów w krypto

Respondenci wypełnili internetowe ankiety osobowości. Odpowiedzieli na pytania dotyczące ich stosunku do kryptowalut i tego, czy mają w planach takie inwestycje. 26% ankietowanych zgłosiło, że posiada kryptowaluty, a 64% wykazało zainteresowanie inwestowaniem w krypto. Naukowcy odkryli, że wielu inwestorów wykazuje oznaki „ciemnej tetrady”.

„Ciemna tetrada” to określenie czterech cech osobowości: makiawelizmu, sadyzmu, psychopatii i narcyzmu. Nazywane są „ciemnymi” z uwagi na skrajny egoizm, brak empatii i związek z zachowaniami ryzykownymi.

Narcyzi, psychopaci, sadyści i inni…

Psychopaci często mają trudności z rozumieniem, postrzeganiem i zajmowaniem się emocjami z uwagi na brak inteligencji emocjonalnej i empatii. Ich lekkomyślna natura sprawia, że są bardziej odporni na stres i niepokój. Są podatni na uzależnienie od hazardu, lubią ryzyko oraz poszukiwanie stymulacji. Lubią kryptowaluty, w obawie, że w innym wypadku stracą szansę na inwestycje, których doświadczają inni.

Makiaweliści to ludzie, którzy są dobrzy m.in. w oszukiwaniu i manipulacji interpersonalnej. Mają także tendencję do silnej wiary w spiski rządowe. Naukowcy z Queensland University of Technology wykazali, że makiaweliści lubią kryptowaluty głównie dlatego, że nie darzą zaufaniem polityków i agencji rządowych. Uważają, że rządy są skorumpowane, a kryptowaluty dają szansę na uniknięcie korupcji rządowej.

Narcyzi cechują się zbytnią pewnością siebie, poczuciem uprzywilejowania oraz dominacji nad innymi. Chętniej podejmują się ryzykownych inwestycji. Narcyzi polubili kryptowaluty w przekonaniu, że w ten sposób ich własne życie ulegnie poprawie.

Sadyści to osobowości czerpiące radość z cierpienia drugiej osoby. Często wykazują agresję oraz okrutne zachowania. Naukowcy wykazali, że sadyści lubią kryptowaluty, ponieważ obawiają się pominięcia i przegapienia nagród inwestycyjnych.

Zespół ekspertów z Queensland University of Technology podkreśla, że nie oznacza to, iż wszystkie osoby zainteresowane kryptowalutami wykazują cechy „ciemnej tetrady”.

Fani kryptowalut to psychopaci, sadyści i narcyzi

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.