Fed i MIT publikują badania techniczne dotyczące CBDC | Wiadomości | CrypS.

Fed i MIT publikują badania techniczne dotyczące CBDC

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
cyfrowy dolar projekt

Bank Rezerwy Federalnej w Bostonie oraz Massachusetts Institute of Technology (MIT) opublikowały badania dotyczące cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC).

Tym razem instytucje przedstawiły badania techniczne i kod open-source. Mogą one być podstawą do cyfryzacji dolara. Póki co nie przedstawiono jednak żadnych ostatecznych planów. Każda decyzja musi bowiem najpierw przejść przez Kongres. Wiceprezes wykonawczy w Boston Fed, Jim Cunha, powiedział:

Nie było decyzji, aby przejść poza tę fazę badań, ale gdyby CBDC został uruchomiony, byłoby to coś, co musiałoby ewoluować w czasie.

Jeszcze nie ma cyfrowego dolara

Rozwój CBDC zajmie przynajmniej kilka lat w ramach programu o nazwie “Project Hamilton”. Pierwsza jego faza skupi się na opracowaniu oprogramowania, które jest “elastyczne i odporne”. Eksperymentalny kod jest w stanie przeprowadzić 1,7 miliona transakcji na sekundę, a większość z nich rozlicza się w czasie poniżej 2 sekund.

Naukowcy powiedzieli, że po podjęciu decyzji dot. ścieżki rozwoju, do systemu mogą zostać dodani pośrednicy i wprowadzone opłaty. W następnej fazie badań Fed i MIT przyjrzą się bezpieczeństwu, prywatności i programowalności.

Wydanie cyfrowej wersji dolara może jednak jeszcze trochę potrwać. Amerykański rząd jest bowiem znany z opieszałości w kwestii technologii cyfrowych finansów. Według raportu Bank of America opublikowanego w zeszłym miesiącu, Stany Zjednoczone uruchomią CBDC do 2030 roku.

Przewodniczący Fed 0 Jerome Powell, już wcześniej mówił, że kraj musi zrobić to dobrze, a nie starać się być pierwszym.

cyfrowy dolar projekt

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.