Gigant płatności wycofuje się z kryptowalut w USA | Wiadomości | CrypS.

Gigant płatności wycofuje się z kryptowalut w USA

altcoiny-altcoin-kryptowaluty

Popularna brytyjska firma z siedzibą w Londynie, która oferuje wymianę walut, karty prepaid, a także usługi związane z kryptowalutami poinformowała o tym, że zawiesi swoją ofertę dot. wirtualnych walut dla klientów ze Stanów Zjednoczonych.


Decyzja ta została podjęta na tle narastającej niepewności regulacyjnej panującej na terenie USA. Represje amerykańskich organów regulujących wobec przedsiębiorstw kryptowalutowych sprawiły, iż te wolą się im nie narażać. 

Revolut zawiesi usługi kryptowalutowe w USA

Zgodnie z informacją udostępnioną mediom znana platforma przeznaczona do handlu wirtualnymi walutami postanowiła nie narażać się organom regulacyjnym ze Stanów Zjednoczonych. Początkowo usunęła ze swojej oferty skierowanej w stronę amerykańskich użytkowników kilka altcoinów wymienionych przez SEC w pozwach przeciwko Binance i Coinbase. Na tym jednak nie poprzestała. 

Revolut ogłosił, że od 2 września 2023 r. zawiesi wszystkie usługi związane z kryptowalutami dla klientów z USA. Co więcej, całkowity dostęp do nich ma zostać wyłączony na terenie tego kraju do 3 października br. 

Ten nietypowy ruch jest wynikiem zmieniającego się otoczenia regulacyjnego w Stanach Zjednoczonych oraz niepewności wobec rynku kryptograficznego. W efekcie amerykańscy klienci nie będą mogli już kupować, sprzedawać i trzymać kryptowalut na Revolucie. 

Jednocześnie wspomniane przedsiębiorstwo zaznaczyło, że aktywnie zajmuje się poszukiwaniem alternatywnych sposobów zapewnienia dostępu do produktów kryptograficznych dla klientów ze Stanów Zjednoczonych. Ma ono również nadzieję na to, iż ponownie uda mu się zaoferować wirtualne waluty amerykańskim użytkownikom w przyszłości. 

Stany Zjednoczone tłamszą przemysł kryptowalutowy

SEC pod przewodnictwem Gary’ego Genslera jest negatywnie nastawiony do kryptowalutowych aktywów. Najchętniej uznałby je wszystkie poza bitcoinem (BTC) za papier wartościowy. Organ ten stwierdził już, że sprzedaż niektórych altcoinów przez Binance i Coinbase mogła stanowić niezarejestrowaną ofertę papierów wartościowych. 

Revolut postanowił usunąć cardano (ADA), polygon (MATIC) i solanę (SOL) ze swojej aplikacji po tym, gdy SEC wymienił te wirtualne waluty w pozwach przeciwko czołowym giełdom.

Kryptowalutowe aktywa poza USA są bezpieczne

Wspomniana decyzja nie miała wpływu na globalną działalność Revoluta. Klienci z krajów poza Stanami Zjednoczonymi mogą dalej korzystać z oferty związanej z kryptowalutami. Firma ta aktywnie rozwija swoje usługi skoncentrowane na wirtualnych walutach, w szczególności w Europie.

altcoiny-altcoin-kryptowalutyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.