Znana marka motocyklowa nawiązuje współpracę z XRP Ledger | Wiadomości | CrypS.

Znana marka motocyklowa nawiązuje współpracę z XRP Ledger

Patryk Chodyniecki
Motocyklowa

Ducati – włoska marka motocyklowa nawiązała współpracę z XRP Ledger. Dzięki temu będzie miała szansę na debiut w przestrzeni Web3.


Głównym celem współpracy jest wprowadzenie na rynek pierwszego cyfrowego kolekcjonerskiego przedmiotu. Planuje się stworzenie sekwencji video, która ma prezentować wszystkie logotypy Ducati widniejące na zbiornikach motocykli produkowanych w Borgo Panigale od 1946 roku – do dnia dzisiejszego.

Ducati przechodzi do Web3

Pierwsza edycja jest formą prezentu dla fanów Ducati. Aby ją uzyskać użytkownicy muszą zarejestrować się w ciągu siedmiu dni od 26 lipca 2023 r. na platformie wydającej NFT. Podążając za tradycyjną drogą związaną z NFT, Ducati ogłosiło, że ci, którzy zdobędą pierwszy kolekcjonerski przedmiot, będą mieli dostęp do kolejnych projektów.

Nadchodzące rozwiązania giganta produkcji motocykli będą realizowane przy użyciu technologii Ripple, który ma zapewnić wsparcie techniczne dla szybkiej, taniej i neutralnej pod względem emisji CO2 blockchainowej sieci XRP Ledger (XRPL). Warto zaznaczyć, że Ducati planuje rozwijać szereg działań w ramach Web 3 w ciągu najbliższych miesięcy poprzez tworzenie nowych cyfrowych przestrzeni agregacji, kolekcji NFT i innych rozwiązań. Firma stwierdziła, że:

Ruch ten reprezentuje naturalną ewolucję jej strategii cyfrowej.

W inicjatywę Ducati zaangażował się również Web3 Pro, który wcześniej współpracował z spółką-matką – Lamborghini, nad zaangażowaniem marki w kolekcję NFT znaną jako ,,The Epic Road Trip”.

Rozwój XRPL

Powyższa inicjatywa pojawia się ponad rok po tym, jak producent motocykli z Bolonii ogłosił plany wejścia w sektor NFT i, co ciekawe – tuż po częściowym zwycięstwie Ripple w walce z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Warto zaznaczyć, że w pierwszym kwartale aktywność on-chain na XRPL utrzymywała się na wysokim poziomie, a liczba transakcji wzrosła o 9% do 116 milionów (w porównaniu do 106 milionów w poprzednim kwartale). Od momentu uruchomienia XLS-20 na głównej sieci, na Ledgerze wyemitowano ponad milion aktywów. To pokazuje, że tokenizacja branży motoryzacyjnej stale budzi zainteresowanie.

Motocyklowa



reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.