Złośliwy kod w plikach muzycznych WAV | Wiadomości | CrypS.

Złośliwy kod w plikach muzycznych WAV

Michał Misiura
Hakerzy kradną kryptowaluty

Badacze bezpieczeństwa z firmy BlackBerry Cylance poinformowali o znalezieniu szkodliwego oprogramowania w plikach muzycznych WAV. Wirus otwierał backdoor na zainfekowanych komputerach i umożliwiał hakerom wydobywanie kryptowalut bez wiedzy ich właścicieli. 

Część plików, skrywających „prezent” od hakerów, nie zawierała żadnych usterek ani zakłóceń. W niektórych przypadkach zamiast muzyki pojawiał się biały szum. Takie ukrywanie szkodliwego kodu w innych plikach nazywa się steganografią, a atak polegający na ukrytym minningu – podbojem kryptowalut.

Według firm i organizacji zajmujących się cyberbezpieczeństwem, ataki tego typu nasilają się. Hakerzy mogą zdobywać na utajonym kopaniu kryptowalut tysiące dolarów miesięcznie. Ponadto backdoor otwarty na komputerze, można wykorzystać także do kradzieży danych lub opróżnienia kont. Tego rodzaju przejęcie, praktycznie oddaje zainfekowany sprzęt w ręce hakerów.

Hakerzy kradną kryptowaluty
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.