Zespół Uniswap wdraża trzecią wersję protokołu w sieci BNB Chain | Wiadomości | CrypS.

Zespół Uniswap wdraża trzecią wersję protokołu w sieci BNB Chain

Dawid Kucharczyk
uniswap

Zespół zdecentralizowanej giełdy Uniswap wdrożył trzecią wersję protokołu w sieci BNB Chain.


W oświadczeniu projektu możemy przeczytać:

Podobnie jak Polygon i Arbitrum, BNB Chain zazwyczaj oferuje szybsze i tańsze transakcje w porównaniu do Ethereum, otwierając Uniswap na szerszą publiczność.

W lutym 2023 roku społeczność zdecentralizowanej giełdy zatwierdziła propozycję Plasma Labs, aby uruchomić trzecią wersję protokołu na blockchainie BNB Chain. Ponad 65 procent głosujących było za, a 33,57 procent przeciwko.

Wśród tych ostatnich znalazła się firma venture capital Andreessen Horowitz (a16z), która wykorzystała wszystkie dostępne 15 milionów tokenów, aby wyrazić sprzeciw.

Tylko jeden most crosschain

Społeczność wybrała aplikację Wormhole jako most crosschain łączący Ethereum i BNB Chain. Drugie miejsce zajęła firma LayerZero, w którą a16z zainwestowała w marcu 2022 roku.

Założyciel i CEO agregatora DEX Li Finance, Philip Centner, skrytykował decyzję Uniswap o uruchomieniu protokołu na BNB Chain przy użyciu tylko jednego mostu crosschain.

uniswapreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.